KobiKom Telekomünikasyon A.Ş. (Genel Müdürlüğü)

Ücretsiz Aranabilir 0800'lü Numara İle Müşteri

Memnuniyetinizi Artırın

Ücretsiz Aranabilen 
0800'lü Numara Nedir?

Ücretsiz Aranabilen 0800'lü Numara Nedir?

Arayan tarafa herhangi bir ücret yazmayıp, aranan tarafa ücret yazan 0800 alan kodlu numaralardır.


Ücretsiz aranabilir 0800 numaralar, 0800 ücretsiz aranır telefon numaraları, özellikle ücretsiz müşteri hizmetleri, otomobil firmaları tarafından yol yardım hattı, gıda firmaları tarafından danışma hattı kullanımlarında yaygındır.

Ücretsiz arama hizmeti, işletmelerin potansiyel müşterilerine işletmeleri ile iletişim kurmaları için ücretsiz ve kolay bir yol sağlamaktadır. 0800 numaralar, arama yapan kişiye ücretsiz olup, aranan tarafa ücret yansıması olan telefon numaralarıdır. Tüm Dünyada büyük ölçekli işletmeler tarafından yoğun olarak kullanılan Toll Free DID numaralar.

Avantajları

Müşterilerinizin İşletmenizi Ücretsiz Aramalarını Sağlayın


Hizmet sektöründe her gecen gün rekabetin arttığı son yıllarda, işletmelerin müşterilerini etkilemek ve memnun etmek için sağladığı avantajlar arasında şüphesiz ki satış sonrası müşteri hizmetleri yer almakta. 0800 Ücretsiz aranabilir numaralar ile her ölçekte müşterilerinizin sizi ücretsiz aramasına olanak yaratarak, her koşulda müşterilerinizin yanında olduğunu göstermiş olur ve güven sağlarsınız.

Müşterilerinizin İşletmenizi 
Ücretsiz Aramalarını Sağlayın
  • özellikler

    ÖZELLİKLER

  • avantajlar

    AVANTAJLAR

0800'lü Numara'nın Öne Çıkan Özellikleri

Sınırsız Çağrı İmkanı

Eş Zamanlı Sınırsız Sayıda Çağrı Alıp Gönderin

Tek bir 0800 numaranız ile sınırsız sayıda çağrı alıp göndermenin rahatlığını yaşayın. Geleneksel Operatörlerin aksine yüzerce çağrı alıp gönderebilirsiniz. Böylece hat meşguliyetini ve buna bağlı müşteri kaybını ortadan kaldırmış olurusunuz.

SIP Tabanlı İletişim

İnternetin Olduğu Her Yerde Kullanın

SIP Tabanlı 0800 numara alarak, geleneksel bakır kablo altyapısı ile çalışan telefon hatlarının aksine her zaman her yerden kullanım kolaylığını elde edersiniz. Normal şartlarda 0800 hatları, fiziki kablonun olduğu adreste kullanabilirken SIP uyumlu olan 0800 numaranızı internetin olduğu her yerde kullanın.

Çağrı Yönlendirme

Her Durumda Yönlendirme Seçeneği

Gelişmiş çağrı yönlendirme ile sabit numaranıza gelen çağrılarınızı, Ulaşılmazsa, Cevap Yoksa, Meşgulse veya Her Durumda Yönlendir seçenekleri ile kullanıcı portalınıza eriştiğiniz her yerden yönetebilirsiniz.

Mobil Kullanım

İnternetin Olduğu Her Yerde Kullanım İmkanı

Çağrılarınızı cep telefonunuza kuracağınız softphone uygulaması ile internetin olduğu her yerden kullanın. Grandstream Wave veya Zoiper Mobil Uygulamayı indirdikten sonra QR kodla kullanıcı bilgilerinizi kolayca tanımlayın ve kullanın.

Bilgisayar İle Kullanım

Softphone Uygulaması İle Bilgisayarınızda Kullanın

Sabit hattınızı bilgisayarınıza kuracağınız Xlie, Zoiper, 3CX, Portgo gibi Softphone uygulamaları üzerinden kulaklık/mikrofon aracılığı ile kullanım alışkanlıklarınızdan hiçbir ödün vermeden kullanabilirsiniz.

Bulut Tabanlı İletişim

Bulut Santral ile Eski Bakır Kablo Altyapısından Kurtulun

İletişim altyapınızı Buluta taşıyarak geleneksel bakır kablo altyapısı ile çalışan telefon hatlarının aksine her zaman her yerden kullanım kolaylığını elde edin. Normal şartlarda sabit hattınızı fiziki kablonun olduğu adreste kullanabilirken bulutla her yerde kullanın.

Numara Seçenekleri

Rakamları Tekrar Eden Özel Numara Seçenekleri

Sıradan 0800 numara almanın yanı sıra "0800-611-12 12" * gibi belirli bir rakamları tekrar eden özel numaralar almanız da mümkün. Özel Numaraların tekrarlayan rakamlarından dolayı, ezberlemek ve müşterinizin üzerinde uzun süreli bir izlenim bırakmak kolay hale gelir.

SIP Trunk Bağlantısı

Daha Az Maliyetle Daha Fazla Çağrıyı Yönetin

SIP Trunk Bağlantısı İle Sabit Hatlarınızı Dijitalleştirin. Daha az maliyetle eş zamanlı daha fazla çağrıyı yönetin. 0800 Numaranızı SIP uyumlu santralinize doğrudan SIP Trunk bağlantısı ile bağlayarak dakikalar içinde 0800 Numaranız üzerinden çağrı almaya başlayabilirsiniz.

Sanal Resepsiyonist

Sesli Mesajla Otomatik Cevaplar

Kobikom’un Santral hizmetinden yararlanarak tüm gelen çağrılarınızı önceden kaydedilmiş bir sesli mesajla otomatik olarak cevaplayan gelişmiş IVR seçeneği ile karşılayıp, Masa Telefonunuza veya Mobil hattınıza doğrudan yönlendirebilirsiniz. Yada departman seçimi yaptırıp departmana göre yönlendirerek kurumsal görünüm sergileyin. Dilerseniz farklı kişilere dilerseniz tüm çağrıları tek dahli veya dış numaraya yönlendirebilirsiniz. Bu özellik kullanıcılar üzerinde tüm arama deneyimini otomatikleştirir ve belirli bir zaman sonra insan müdahalesinin kapsamını ortadan kaldırır. takmadan internetin olduğu her bilgisayardan faks gönderebilir ve gelen fakslarınızı mail adresine alabilirsiniz.

Sesli Posta Kullanımı

Gelen Çağrılarınızı Sesli Mesaja Yöneltin

Ulaşılamaz olduğunuzda çağrılarınızı sesli mesaja yöneltin. Numaranıza ulaşım sağlanamadığı durumlarda sizi kimin aradığını ve bırakmış olduğu mesajı mail adresinize gelen bildirim üzerinden dinleyebilirsiniz.

Anlık Çağrı Raporu

Gelen, Giden, Kaçan, Çağrılarınızı Raporlayın

Müşteri portalı üzerinden gelen, giden cevaplanan veya kaçan çağrılarınızı anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca CDR Kayıtlarınızı bir yıl geriye dönük istediğiniz tarih aralığına göre raporlayabilirsinz.

Aktif Çağrı İzleme

Çağrı Yoğunluğunuzu Aktif Takip Edin

Sistem üzerinde var olan aktif çağrılarınızı anlık olarak izleyin. Gelen ve giden çağrılarınızı eş zamanlı müşteri portalınız üzerinden görüntüleyebilir çağrı yoğunluğunuzu takip edebilirsiniz.

Çağrı Analizi

Günlük, Haftalık, Aylık Takip Edin

Günlük, haftalık veya aylık çağrı yoğunluğunuzu çağrı adetlerinizi statiksel rapor olarak grafik görünümünde görebilir, çağrılarınızın yoğun olduğu saatleri veya günleri ekran üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ücretsiz DID Hizmeti

DID İle Masa Telefonu Kullanıcısına Doğrudan Erişin

Her kullanıcınıza doğrudan erişilebilir dahili numara tanımlayarak müşterilerinizin temsilcilerinize ulaşmasını kolaylaştırın. Coğrafi alan kodunuza göre veya 0850 numara bloğumuzdan DID hizmeti alarak her masa telefonu kullanıcısını doğrudan erişilebilir hale getirin.

Nasıl Kullanırım?

0800'lü Numaramı Nasıl Kullanırım?


0850 Numaranızı KobiPBX IP santral üzerinden kullandığınızda 0850 numaranın size sunmuş olduğu özelliklere ilave olarak, eş zamanlı sınırsız çağrı alıp gönderme, online fax, tüm görüşmelerin ses kayıt altına alınması, firmanıza özel karşılama ve bekmeleme müzügi gibi bir çok yenilikçi özelliklerden yararlanmış olursunuz. Daha fazla bilgi için KobiPBX IP Santral Paketleri ve diğer özelliklerine göz atın.
KobiPBX IP Santral Üzerinden (En verimli ve özellikli kullanım seçeneği)

Santralinizin IP tabanlı olması ve üzerinde SIP (VoIP) dış hattının bulunması durumunda 0850 numaranızı doğrudan kendi santralinize SIP Trunk özelliği ile bağlayarak arada hiçbir cihaz olmadan kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile kullandığınızda tek numara üzerinden eş zamanlı çağrı sayınız santralinizde bulunan SIP dış hat lisansı sayınız kadar olacaktır.
Mevcut IP PBX Santralim üzerinde

0850 Numaranızı Analog (PSTN) uyumlu Santralinizle kullanmanız için, arada IP hattları analog yapıya dönüştürme işine yarayan GATEWAY cihazı kullanılmalıdır. Santralinizin boş olan dış hat port sayısına göre, GATEWAY cihazı tercih ederek tek bir 0850 numara üzerinden ilgili sayı kadar çağrı alıp göndermeniz mümkündür.
Mevcut Analog Santralim üzerinden

Ayda 75 TL ödeyerek gelen çağrılarınızı Türkiye Mobil ve Sabit hatlara toplamda 3 farklı numaraya sınırsız yönlendirme imkanı elde edersiniz. Ayrıca 0850 numaranızı bu seçenek ile kullandığınızda mini bir santral hizmeti almış olursunuz. Gelen çağrılarınızı standart karşılama anonsu ile karşılayıp, her tuşlamayı en fazla üç birim olmak üzere farklı numaralara yönlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bekleme müziği, mesai saati belirleme gibi gelişmiş özelliklerle karşılayarak kurumsal bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca tüm görüşmelerinizi ses kayıt altına alma özelliğinden yararlanırsınız.
IVR Üzerinden Yönlendirme

0800 Numaranızı doğrudan Mobil yada Sabit telefonunuza yönlendirebilirsiniz. Bu durumda gelen çağrılar numaranıza tanımlı olan ses paketinizdeki dakikalardan harcama yaparak yönlendirdiğiniz numaraya yönlendir. Ücretlendirme yönlendirdiğiniz numaranın arama ücreti ile aynı olur. Bu seçenekle 0800 numaranızı yurtiçi veya Yurtdışı numaralarınıza yönlendirebilirsiniz.
Direkt Yönlendirme

Bilgisayarınız üzerinden 0850 numaranızı kullanmak için bir softphone uygulaması yüklemeniz gerekmektedir. Program üzerinden internetiniz olduğu sürece 0850 numaranızı kullanarak çağrı yapıp alabilirsiniz. Numara tahsis işlemleriniz sonuçlandığında SIP kullanıçı bilgileriniz sizinle paylaşılacaktır. Bu aşamadan sonra bilgisayarınıza uygun programı seçmek ve kurulumunu yapmak için yardım sayfamıza göz atabilirsiniz.
Bilgisayar aracılığı ile

Telefonunuzun işletim sistemine uygun olarak indirdiğiniz softphone uygulaması aracılığı ile kurumsal 0850 numaranız daima cebinizde sizinle olsun. İnternetiniz varolduğu sürece sanki normal bir gsm numarasıymışçasına çağrı alıp gönderin. Numara tahsis işlemleriniz sonuçlandığında SIP kullanıçı bilgileriniz sizinle paylaşılacaktır. Bu aşamadan sonra telefonunuza uygun programı seçmek ve kurulumunu yapmak için yardım sayfamıza göz atabilirsiniz.
Mobil uygulama aracılığı ile
Numaranı Seç

Yeni Numara Tahsisi

SIP Uyumlu 0800'lü Numaranızı Online Seçin ve Hemen Kullanmaya Başlayın.


Tüm numara seçimlerinizi aşağıdaki bağlantı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç dakikada 0800'lü numaranızı seçin ve online olarak adınıza tahsis edin. Numara seçiminizi yaptıktan sonra yönlendirmeleri takip ederek tüm işlemleri online olarak yerine getirebilirsiniz.

Yeni Numara 
Tahsisi
Sepete Git 0

Numara Sorgulama

Numaranızı Online Sorgulayın
ve Tahsis Edin

Ücretli ve ya Ücretsiz Numaralardan Seçiminizi Yaparak Adınıza Tahsis Edin.

Numara Durum Fiyat
0 850 888    
Numara Girilmedi 0
0 850 466    
Numara Girilmedi 0
0 850 562    
Numara Girilmedi 0
0 850 244    
0

Blok seçin

Ücretsiz Numaralar Fiyat

Blok seçin

Ücretli Numaralar Fiyat

Şehir Seçin

Numara Durum Fiyat
0 212 934 0
0
0 212 934 1
0
0 212 934 3
0
Ücretsiz Numaralar Fiyat

Ücretli Numaralar Fiyat

0800 Numaralar Fiyat

0800 Numaralar ücretsiz aranabilir numaralar olup, arayan kişiye herhangi bir ücret yansımamaktadır. Arama ücreti 0,38 TL dakika birim fiyatı üzerinden numara sahibine ücretlendirilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


0800 Numara arandığında, normal numaraların aksine arayan taraf için ücretsiz olup, aranan taraf ücret ödemiş olur. Ücretlendirme için satış ekibimizle görüşün.

Kobikom’dan alacağınız 0800 hatlarınız, geleneksel Operatöre göre %70-%80 daha uygun tarifeler üzerinden konuşma imkânı sağlar.

Ülkemizde hizmet sağlayan işletmeler Kobikom’dan alacağı 0800 numaraları yurtdışında SIP uyumlu PBX Santrallerine tanımlayarak, Türkiye’deki kullanıcılarının kendilerini ücretsiz olarak sağlamış olur.

0800 Numaraların ilk tahsis ücreti sadece ardışık rakam içeren numaralar için mevcut olup, ardışık rakamlardan oluşmayan numaraların ilk tahsis ücreti bulunmamaktadır.

Geleneksel olarak Analog altyapı üzerinden kullanılan PSTN/ISDN 0800 numaralara göre en büyük farkı, SIP protokolü ile internet üzerinden çalışıyor olmasıdır. Bu sayede kullanıcısına eşsiz özellik ve avantajlar sunmaktadır.

0800 numaralar farklı sektörlerdeki firmalar tarafından ücretsiz müşteri hizmeti ya da otomobil firmaları tarafından yol yardım hizmetleri sunulabilmesi gibi farklı amaçlar için kullanılmaktadır.

Aldığınız 0800 numaraları, SIP uyumluluğu olan tüm IP Telefonlarda, IP Santrallerde, Bilgisayar ve Mobil uygulamalarda ve Gateway cihazları aracılığı analog santrallerinizde kullanabilirsiniz.

0800 numaraların yıllık kullanım ücreti vergiler dâhil 2500 TL dir.

Kobikom’dan aldığınız 0800 numaralar SIP uyumluluğu sayesinde eş zamanlı sınırsız sayıda çağrı alıp gönderme özelliğine sahiptir. Ve bu özellik Kobikom kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunulmaktadır.Kobikom’dan aldığınız 0800 numaralar SIP uyumluluğu sayesinde eş zamanlı sınırsız sayıda çağrı alıp gönderme özelliğine sahiptir. Ve bu özellik Kobikom kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ülkemizde tahsis edilen 0800 Numaralar sadece Türkiye’de bulunan Operatörler üzerinden çağrı almaktadır.

Kimler Tercih Etti?


Kobikom'u Tercih Eden Mutlu Müşteriler :)


Teknoloji Ortaklarımız

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic