G shdsl İnternet Hizmeti - Fiyatları | KobiKom A.Ş. | KobiKom A.Ş.

G.SHDSL

İnternet Hizmeti

Ekonomik ve hızlı internet hizmetimiz ile bir adım önde olun.

G-SHDSL
Nedir?

G-SHDSL Nedir?


G.SHDSL bakır hatlar üzerinden DSL tabanlı simetrik iletim sağlayan bir teknoloji olarak en basit şekliyle tanımlanabilir. Kendine özgü birçok farklı avantajı olan G.SHDSL hizmetinde ADSL hizmetinden farklı olarak upload ve download yani indirme ve gönderme hızlarının eşit olması nedeniyle tercih edilen hız simetrik olarak sağlanabilmektedir. Bu durumda uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesinin ve merkezden uç noktalara kadar olan kapasitenin aynı bant genişliği ile sağlanması avantajından yararlanılabilmektedir. G.SHDSL 1 çift bakır tel yani 2 tel üzerinden çalışmakta ve bu hizmetten yararlanabilmesi için firmaya ayrı özel bir hat çekilerek hizmet verilmektedir.

Shdsl standartlaştırılmış simetrik DSL türü olup bir ya da iki bakır tel çifti üzerinde çalışabilmektedir. Çift sayısının ikiye çıkarıldığı durumlarda hız artışının sağlanması söz konusu olabilmektedir.

Shdsl simetrik olarak veri iletimini sağlayan bir transmisyon teknolojisi olup veri iletiminin simetrik olması download ve upload bant genişliklerinin aynı değerde olmasını ifade etmektedir. Shdsl modemler veri bağı katmanı protokolleri olarak TDM, EFM ve ATM teknolojilerini kullanmalarının yanı sıra EFM ve ATM teknolojilerinin kullanıldığı SDSHL modemler çoğunlukla IP üzerinden ses ve veri iletimi için tercih edilmektedirler. Katman 2’de TDM teknolojisini kullanmakta olan modemler ise genellikle ses iletiminde ön plandadırlar. SDSHL TDM modemlerin kullanım alanların için Telekom santrallerinden son kullanıcıya PRI hatlarının taşınması örnek olarak sunulabilir. Katman 2’de ATM teknolojisini kullanan modemler G. SDSHL modemler olup genellikler veri iletimi ve VoIP uygulamalarında kullanılmaları tercih edilir.

Özellikler ve Avantajları

G-SHDSL İnternet Hizmeti Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

G.SHDSL Avantajları Nelerdir?

G.SHDSL uzak ofisler arasında güvenli, hızlı görüntü, ses ve veri iletimi için uygun özeliklere sahip bir teknoloji olarak ön plana çıkar. G.SHDSL günümüzde son derece sık bir şekilde kullanılan internet erişimi, uzak alan bağlarının birbirine bağlanması, uzaktan eğitim ve VoIP IP telefon sistemleri gibi simetrik ve yüksek bant genişliği gerektiren uygulamaları da desteklemektedir.

G.SHDSL modemler web ve e-mail sunucusu, e-mail alma gönderme, video download, video konferans, oyun sunucusu, chat, surf, basit online oyunlar, mp3, VoIP gibi kullanım alanlarına sahip olup son zamanların en çok ilgi gören hizmetlerindendir. G.SHDSL internet hizmeti, simetrik internet ihtiyaçlarını uygun fiyatlar karşılığında üstelik yüksek kalite ile çözmek isteyen işletmeler için son derece uygun bir çözüm olarak ön plana çıkmaktadır. G.SHDSL e-posta ya da web sunucusunu kendi bünyesinde barındırmak isteyen diğer yanda da yüksek upload/download trafiği bulunan firmalar için vazgeçilmez bir çözüm olma özelliğine sahiptir.

G.SHDSL Avantajları Nelerdir?

G.SHDSL Özellikleri Nelerdir?

Simetrik bant genişliği ve güvenli erişim olanağı sunan G.SHDSL hem ses hem görüntü verilerinin kesintisiz bir şekilde taşınmasını isteyen kobilerle, uzak ofisleri bulunan ve bu noktalar arasında veri iletişimi yapmak isteyen tüm firmalar tarafından yüksek performanstan yararlanabilmek için tercih edilir. Teçhizat ve aylık kullanım ücretleri açısından benzer hizmetlere oranla çok daha avantajlı olan G.SHDSL buna ek olarak 128 Kbps - 2 Mbps arasında farklı bant genişliği seçenekleri de sunmaktadır.

G.SHDSL hizmetinde modem ve Router gibi donanım yatırımlarının son derece düşük olması yatırım maliyeti açısından büyük bir avantaj olarak kabul edilir. Uzak ofis ve ofisler arasında veri ve görüntü uygulamalarında uluslararası standartlara sahip bir hizmettir. Geliştirilmiş iletim hızı dolayısıyla ofisler arasında yüksek hızda bağlantı sağlanması imkanını verir. Tek hat yani bir çift tel üzerinden 2 Mbps iletim hızını desteklemesinin yanı sıra uç noktalar arasında sanal devre kullanılan, Frame Relay ve Kiralık Hat gibi internete kapalı bir şebekedir ve güvenli bir iletişim imkanı sunulabilmektedir. Aynı zamanda simetrik bir yapıya sahip olması ve buna bağlı olarak upload ve download hızlarının aynı olması da G.SHDSL hizmetinin önemli bir avantajı olarak değerlendirilir. Uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesiyle merkezden uç noktalara olan kapasitenin aynı olması önemli bir uygulama olduğu gibi internet bağlantısı için kullanılan G.SHDSL geniş bant hizmetlerinde talep olduğu takdirde çoklu IP sağlanması da mümkün olabilmektedir.

G.SHDSL Özellikleri?
G-SHDSL Nasıl Çalışır?
G-SHDSL İnternet Hizmeti 
Nasıl Çalışır?

G-SHDSL İnternet Hizmeti Nasıl Çalışır?


G.SHDSL download ve upload hızları birbirine eşit simetrik bir DSL türü olarak da ifade edilebilmektedir. Mevcut telefon hattı kullanılması yerine kullanıcıya özel bakır bir hat çeken bu hizmetin simetrik yapısı dolayısıyla upload ve download hızlarının eşit olması avantajı vardır. Uç noktalardan merkeze doğru olan trafik kapasitesiyle merkezden uç noktalara doğru olan kapasite aynı olduğu için hem veri hem video uygulamaları açısından son derece uygun bir hizmet olarak ön plana çıkar. Tüm bunlara ek olarak özel G-SHDSL modemler sayesinde 128 Kbps’den 2 Mbps’ye kadar erişim imkanı da kullanıcılara sunulabilmektedir.

G-SHDSL Kurulumu?

G-SHDSL Nasıl Kurulur?


G.SHDSL devre 2 bakır kabloyla çalışmakta olup bir G.SHDSL modemde ya da kartta sonlandırılması gerekir. Kullanılan mode çeşitlerine göre kablo sürümü ve konfigürasyon ayarları yapıldıktan sonra bağlantı sağlanabilir.

G-SHDSL
Nasıl Kurulur?
Sepete Git 0
Tarifeler

İnternet Tarifeleri

Işık hızında internet ve ekonomik fiyatlar

ADSL

ADSL

FİBER

FİBER/VDSL

G.SDHSL İnternet

G.SHDSL

Metro İnternet

METRO

Erişim Hızı VOIP Telefon Özelliği Tarife (Ay)
Erişim Hızı VOIP Telefon Özelliği Tarife
Erişim Hızı VOIP Telefon Özelliği Tarife
Erişim Hızı VOIP Telefon Özelliği Tarife

Kimler Tercih Etti?


Kobikom'u Tercih Eden Mutlu Müşteriler :)


Teknoloji Ortaklarımız

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic