Coğrafi Numara Tahsisi | KobiKom A.Ş.

Şehrinize Özgü

Telefon Numarası Kullanın

Coğrafi Numaralar
 İl Alan Koduna Göre Olan Numaralardır

Coğrafi Numaralar İl Alan Koduna Göre Olan Numaralardır

Kobikom’dan 35 Şehrimizin İl Alan koduna göre coğrafi numara tahsis edebilirsiniz.


Coğrafi Numara tahsisi hizmetimiz ile bulunduğunuz şehrin il alan koduna göre numara alabilmenizi sağlıyoruz. Çoğunluğu büyük şehirlerimiz olmak üzere 40’ı aşkın şehirde Şehir alan kodunuza göre SIP Uyumlu VoIP Sabit numaranızı hemen tahsis ederek bakır kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Tahsis edilen coğrafi numaraların sabit ücreti olmayıp, SIP Numaraların sağlamış olduğu tüm gelişmiş özellikleri ücretsiz olarak kullanma hakkı vermektedir. Sabit SIP Numaraların gelişmiş özellikleri ile size neler sağlayacağını görmek için özellikler bölümüne göz atın.

Avantajları

SIP Numaraların Geleneksel Telefon Hatlarına Göre Öne Çıkan Avantajları

SIP Numaraların geleneksel PSTN ve ISDN numaralara göre iki temel farkı bulunmaktadır.


Büyük oranda ekonomik fiyat avantajı, ve çok daha gelişmiş özellikler. SIP Numaralar bu iki ana farklılığa bağlı olarak her ölçekteki işletmenin iletişim ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamakta ve bir dizi gelişmiş özellik sağlamaktadır.

Geleneksel PSTN telefon hatlarında Santraliniz ile Operatörünüz arasındaki her fiziksel telefon hattı/numarası, eş zamanlı bir gelen veya giden aramayı yönetebilir. ISDN Hatlar ise her biri 30 kullanılabilir hat içeren PRI grupları halinde sağlanır. Böylece ISDN hatlar eş zamanlı en fazla 30 eş zamanlı çağrıyı yönetebilir. Daha fazla çağrı, daha fazla hat demektir.

SIP Tabanlı VoIP Numaralar ise tek bir numara üzerinden eş zamanlı sınırsız sayıda gelen ve giden aramayı yönetebilir. Eş zamanlı çağrıların sayısındaki olası bir artış, ek bir SIP hattı gerektirmez.

SIP Numaraların Geleneksel Telefon Hatlarına Göre 
Öne Çıkan Avantajları
  • özellikler

    ÖZELLİKLER

  • avantajlar

    AVANTAJLAR

Geleneksel PSTN ya da ISDN İş Telefon Numaralarına Göre Çok Daha Özellikli ve Ekonomik

Bulut Tabanlı İletişim

Bulut Santral ile Eski Bakır Kablo Altyapısından Kurtulun

İletişim altyapınızı Buluta taşıyarak geleneksel bakır kablo altyapısı ile çalışan telefon hatlarının aksine her zaman her yerden kullanım kolaylığını elde edin. Normal şartlarda sabit hattınızı fiziki kablonun olduğu adreste kullanabilirken bulutla her yerde kullanın.

Bilgisayar İle Kullanım

Softphone Uygulaması İle Bilgisayarınızda Kullanın

Sabit hattınızı bilgisayarınıza kuracağınız Xlie, Zoiper, 3CX, Portgo gibi Softphone uygulamaları üzerinden kulaklık/mikrofon aracılığı ile kullanım alışkanlıklarınızdan hiçbir ödün vermeden kullanabilirsiniz.

Mobil Kullanım

İnternetin Olduğu Heryerde Kullanım İmkanı

Çağrılarınızı cep telefonunuza kuracağınız softphone uygulaması ile internetin olduğu her yerden kullanın. Grandstream Wave veya Zoiper Mobil Uygulamayı indirdikten sonra QR kodla kullanıcı bilgilerinizi kolayca tanımlayın ve kullanın.

Çağrı Yönlendirme

Her Durumda Yönlendirme Seçeneği

Gelişmiş çağrı yönlendirme ile sabit numaranıza gelen çağrılarınızı, Ulaşılmazsa, Cevap Yoksa, Meşgulse veya Her Durumda Yönlendir seçenekleri ile kullanıcı portalınıza eriştiğiniz her yerden yönetebilirsiniz.

Sınırsız Çağrı İmkanı

Eş Zamanlı Sınırsız Sayıda Çağrı Alıp Gönderin

Tek bir numaranız ile sınırsız sayıda çağrı alıp göndermenin rahatlığını yaşayın. Tek bir numaranızı Kobikom’a taşıyarak eş zamanlı yüzerce çağrı alıp gönderebilirsiniz. Böylece hat meşguliyetini ve buna bağlı müşteri kaybını ortadan kaldırmış olurusunuz.

SIP Trunk Bağlantısı

Daha Az Maliyetle Daha Fazla Çağrıyı Yönetin

SIP Trunk Bağlantısı İle Sabit Hatlarınızı Dijitalleştirin. Daha az maliyetle daha fazla çağrıyı yönetin. Sabit hatlarınızı taşıyarak 40 Yıl önceki teknoloji ile çalışan bakır (PSTN) Sabit Telefon altyapınızı, SIP uyumlu düşük maliyetli, esnek arama çözümüyle değiştirin.

Sanal Resepsiyonist

Gelen Çağrılarınızı Sesli Karşılayın Yönlendirin

Gelen çağrılarınızı gelişmiş IVR seçeneği ile karşılayıp mobil veya sabit hattınıza yönlendirerek kurumsal görünüm sergileyin. Gelen çağrılarınızı sesli karşılama ile karşılayıp departmanlarınıza göre yönlendirin. Dilerseniz farklı kişilere dilerseniz tüm çağrıları tek dahili veya dış numaraya yönlendirebilirsiniz.

Kağıtsız Faks Hizmeti

Online Faks Gönderip Alın

Faks göndermek ve almak artık çok daha kolay ve ekonomik. Faks makinesi ve kağıt olmadan. Online fax uygulamamız sayesinde bilgisayarlarınıza her hangi bir ek modül takmadan internetin olduğu her bilgisayardan faks gönderebilir ve gelen fakslarınızı mail adresine alabilirsiniz.

Sesli Posta Kullanımı

Gelen Çağrılarınızı Sesli Mesaja Yöneltin

Ulaşılamaz olduğunuzda çağrılarınızı sesli mesaja yöneltin. Numaranıza ulaşım sağlanamadığı durumlarda sizi kimin aradığını ve bırakmış olduğu mesajı mail adresinize gelen bildirim üzerinden dinleyebilirsiniz.

SMS Gönderip Alın

Sabit Numaranız İle Toplu SMS Gönderip Alın

Sabit numaranız üzerinden Toplu halde SMS gönderip alın. Müşteri portalınızdan toplu halde veya tek numaraya mesaj gönderebilirsiniz. Kurumsal numaranız üzerinden interaktif SMS hizmeti ile ihtiyacınıza göre özel çözümler geliştirebilirsiniz.

Gelişmiş Çağrı Raporu

Gelen, Giden, Kaçan Çağrılarınızı Anlık Takip Edin

Müşteri portalı üzerinden gelen, giden cevaplanan veya kaçan çağrılarınızı anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca CDR Kayıtlarınızı bir yıl geriye dönük istediğiniz tarih aralığına göre raporlayablirsinz.

Aktif Çağrı İzleme

Çağrı Yoğunluğunuzu Aktif Takip Edin

Sistem üzerinde var olan aktif çağrılarınızı anlık olarak izleyin. Gelen ve giden çağrılarınızı eş zamanlı müşteri portalınız üzerinden görüntüleyebilir çağrı yoğunluğunuzu takip edebilirsiniz.

Çağrı Analizi

Günlük, Haftalık, Aylık Takip Edin

Günlük, haftalık veya aylık çağrı yoğunluğunuzu çağrı adetlerinizi statiksel rapor olarak grafik görünümünde görebilir, çağrılarınızın yoğun olduğu saatleri veya günleri ekran üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ücretsiz DID Hizmeti

DID İle Masa Telefonu Kullanıcısına Doğrudan Erişin

Her kullanıcınıza doğrudan erişilebilir dahili numara tanımlayarak müşterilerinizin temsilcilerinize ulaşmasını kolaylaştırın. Coğrafi alan kodunuza göre veya 0850 numara bloğumuzdan DID hizmeti alarak her masa telefonu kullanıcısını doğrudan erişilebilir hale getirin.

Ücretsiz SIP Numara

SIP Uyumlu Numara İle Gelişmiş Özelliklerden Yararlanın

Numaranızı taşımanızın yanı sıra ücretsiz coğrafi veya 0850 SIP uyumlu numara alarak gelişmiş özelliklerden yararlanın. SIP numaralar ile internetin olduğu her yerde SIP uyumlu cihazlar üzerinden arama yapıp, arama alabilirsiniz.

Telekonferans

Onlarca Kişiye Telekonferans Oluşturabilirsiniz

Kullandığınız masa telefonu veya kullanıcı Portalı üzerinden 10’larca kişinin katılacağı telekonferanslar oluşturabilir, ve bunları konferans odaları olarak kayıt edebilirsiniz. Konferans yeticisi olarak konferansa katılan kişilerin mikrofon ve kulaklık seslerine müdahale edebilirsiniz.

Görüntülü Konuşma

SIP Uyumlu Cihaz ile Görüntülü Konuşma Başlatabilirsiniz

SIP Uyumlu ve H261, H263, H263p, H264 Kodek desteği olan tüm cihaz ve uygulamalar üzerinden Kobikom aboneleri arasında  görüntülü konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Kullanırım?

Coğrafi Numaramı Nasıl Kullanırım?


0850 Numaranızı KobiPBX IP santral üzerinden kullandığınızda 0850 numaranın size sunmuş olduğu özelliklere ilave olarak, eş zamanlı sınırsız çağrı alıp gönderme, online fax, tüm görüşmelerin ses kayıt altına alınması, firmanıza özel karşılama ve bekleme müziği gibi birçok yenilikçi özelliklerden yararlanmış olursunuz. Daha fazla bilgi için KobiPBX IP Santral Paketleri ve diğer özelliklerine göz atın.
KobiPBX IP Santral Üzerinden (En verimli ve özellikli kullanım seçeneği)

Santralinizin IP tabanlı olması ve üzerinde SIP (VoIP) dış hattının bulunması durumunda 0850 numaranızı doğrudan kendi santralinize SIP Trunk özelliği ile bağlayarak arada hiçbir cihaz olmadan kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile kullandığınızda tek numara üzerinden eş zamanlı çağrı sayınız santralinizde bulunan SIP dış hat lisansı sayınız kadar olacaktır.
Mevcut IP PBX Santralim üzerinde

0850 Numaranızı Analog (PSTN) uyumlu Santralinizle kullanmanız için, arada IP hattları analog yapıya dönüştürme işine yarayan GATEWAY cihazı kullanılmalıdır. Santralinizin boş olan dış hat port sayısına göre, GATEWAY cihazı tercih ederek tek bir 0850 numara üzerinden ilgili sayı kadar çağrı alıp göndermeniz mümkündür.
Mevcut Analog Santralim üzerinden

Ayda 75 TL ödeyerek gelen çağrılarınızı Türkiye Mobil ve Sabit hatlara toplamda 3 farklı numaraya sınırsız yönlendirme imkanı elde edersiniz. Ayrıca numaranızı bu seçenek ile kullandığınızda mini bir santral hizmeti almış olursunuz. Gelen çağrılarınızı standart karşılama anonsu ile karşılayıp, her tuşlamayı en fazla üç birim olmak üzere farklı numaralara yönlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bekleme müziği, mesai saati belirleme, Ses kaydı, gibi gelişmiş özellikler kullanarak kurumsal bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca tüm görüşmelerinizi ses kayıt altına alma özelliğinden yararlanırsınız.
IVR Üzerinden Yönlendirme

Numaranızı doğrudan Mobil yada Sabit telefonunuza yönlendirebilirsiniz. Bu durumda gelen çağrılar numaranıza tanımlı olan ses paketinizdeki dakikalardan harcama yaparak yönlendirdiğiniz numarayı aramış olur. Böylece, Ücretlendirme yönlendirdiğiniz numaranın arama ücreti ile aynı olur. Bu seçenekle numaranızı  Yurtdışı numaralarına da yönlendirebilirsiniz.
Direkt Yönlendirme

Bilgisayarınız üzerinden 0850 numaranızı kullanmak için bir softphone uygulaması yüklemeniz gerekmektedir. Program üzerinden internetiniz olduğu sürece 0850 numaranızı kullanarak çağrı yapıp alabilirsiniz. Numara tahsis işlemleriniz sonuçlandığında SIP kullanıcı bilgileriniz sizinle paylaşılacaktır. Bu aşamadan sonra bilgisayarınıza uygun programı seçmek ve kurulumunu yapmak için yardım sayfamıza göz atabilirsiniz.
Bilgisayar aracılığı ile

Telefonunuzun işletim sistemine uygun olarak indirdiğiniz softphone uygulaması aracılığı ile kurumsal 0850 numaranız daima cebinizde sizinle olsun. İnternetiniz varolduğu sürece sanki normal bir gsm numarasıymışçasına çağrı alıp gönderin. Numara tahsis işlemleriniz sonuçlandığında SIP kullanıcı bilgileriniz sizinle paylaşılacaktır. Bu aşamadan sonra telefonunuza uygun programı seçmek ve kurulumunu yapmak için yardım sayfamıza göz atabilirsiniz.
Mobil uygulama aracılığı ile
Numaranı Seç

Sabit Numaranızı Dakikalar İçinde Alın

İş yerinize Sabit Numara almak için herhangi bir yere gitmeniz gerekmez.


Aşağıdaki gelişmiş numara seçme aracımızı kullanarak il alan kodunuza göre ardışık rakamlardan oluşan özel bir numara yada ücretsiz numara seçiminizi hemen yapıp adınıza tahsis başvurusunda bulunabilirsiniz.

SIP tabanlı VoIP Numaralar ile hem Ekonomik hem daha esnek kullanım imkanı elde edin.

SIP Tabanlı VoIP Numaralar ise tek bir numara üzerinden eş zamanlı sınırsız sayıda gelen ve giden aramayı yönetebilir. Eşzamanlı çağrıların sayısındaki olası bir artış, ek bir SIP hattı gerektirmez.

SIP Tabanlı Numaralar Esnek, İhtiyacınıza Göre Ölçeklendirilebilir ve Daha Ekonomiktir.

Sabit hattınız kullanmak için kablonun bağlı olduğu yerle sınırlı değilsiniz. Bilgisayarınızı, telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak internetin olduğu her yerden dünyadaki herkesle iletişim kurabilirsiniz.

İşiniz büyüdükçe hat sayısını artırmayla uğraşmayın. Tek bir SIP numara alarak işinizin büyümesi ile artan eş zamanlı çağrıları dert etmeyin. Sip numaraların ölçeklenebilir yapısı sayesinde hiçbir çağrınızı kaçırmadan işinize odaklanabilirsiniz.

Bireysel, küçük, orta ve hatta büyük bir işletme olmanız fark etmez, yüksek telefon faturaları konusunda endişelenmenize gerek kalmadan dünyanın her yerindeki müşterilerle iletişim kurmak için SIP numara kullanabilirsiniz.

Sabit Numaranızı
Dakikalar
İçinde Alın
Sepete Git 0

Numara Sorgulama

Numaranızı Online Sorgulayın
ve Tahsis Edin

Ücretli ve ya Ücretsiz Numaralardan Seçiminizi Yaparak Adınıza Tahsis Edin.

Numara Durum Fiyat
0 850 888    
Numara Girilmedi 0
0 850 466    
Numara Girilmedi 0
0 850 562    
Numara Girilmedi 0
0 850 244    
0

Blok seçin

Ücretsiz Numaralar Fiyat

Blok seçin

Ücretli Numaralar Fiyat

Şehir Seçin

Numara Durum Fiyat
0 212 934 0
0
0 212 934 1
0
0 212 934 3
0
Ücretsiz Numaralar Fiyat

Ücretli Numaralar Fiyat

0800 Numaralar Fiyat

0800 Numaralar ücretsiz aranabilir numaralar olup, arayan kişiye herhangi bir ücret yansımamaktadır. Arama ücreti 0,38 TL dakika birim fiyatı üzerinden numara sahibine ücretlendirilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


42 Şehirin alan koduna göre coğrafi numara alabilirsiniz. Sabit numara alabileceğiniz Şehir listesi için numara al sayfasını ziyaret edin.

Kobikom’dan aldığınız sabit numaralar SIP uyumluluğu sayesinde eş zamanlı sınırsız sayıda çağrı alıp gönderme özelliğine sahiptir. Ve bu özellik Kobikom kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Sabit numaranızı mobil telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ile internetin olduğu her yerde kullanabilirsiniz.

Kobikom’dan alacağınız sabit hatlarınız, geleneksel Operatöre göre %70-%80 daha uygun tarifeler üzerinden konuşma imkânı sağlar. Bunun yanı sıra Sabit hat ücreti ödemeyerek iletişim maliyetlerinizi yarı yarıya azaltmış olursunuz.

Almış olduğunuz numaraları tüm SIP ( VoIP) Santrallerde DID olarak tanımlayıp kullanabilirsiniz.

Coğrafi numara tahsisinin ilk tahsis ücreti yıllık numara kullanım ücreti olan 12 TL dir. Bunun dışında numara tahsisinin herhangi bir ücreti yoktur.

Geleneksel olarak Analog altyapı üzerinden kullanılan PSTN/ISDN numaralara göre en büyük farkı, SIP protokolü ile internet üzerinden çalışıyor olmasıdır. Bu sayede eşsiz özellik ve avantajlar sunmaktadır.

Aylık herhangi bir ücreti olmayıp, yılda bir defa 12 TL numara kullanım ücreti fatura edilmektedir.

Aldığınız numaraları, SIP uyumluluğu olan tüm IP Telefonlarda, IP Santrallerde, Bilgisayar ve Mobil uygulamalarda ve Gateway cihazları ile analog santrallerinizde kullanabilirsiniz.

Yurtdışına çıktığınızda Kobikom’dan alacağınız sabit numarayı Mobil uygulamanıza tanımlayıp, mevcut numaranızı aldığınız numaraya yönlendirerek yurtdışında roaming ücreti ödemeden, hem mevcut GSM numaranıza gelen çağrıları cevaplayabilir, hem de yurtdışından Türkiye’yi yurtiçindeymiş gibi arayabilirsiniz.

Kimler Tercih Etti?


Kobikom'u Tercih Eden Mutlu Müşteriler :)


Teknoloji Ortaklarımız

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic