Toplu SMS Hizmeti / Toplu SMS Fiyatları | KobiKom A.Ş.

Toplu SMS'te

Gelişmiş Özellik

Uygun Fiyat

Garantisi

Toplu SMS
nedir?

Toplu SMS nedir?

Web Tabanlı SMS Portalı veya Toplu SMS API'si aracılığıyla aynı anda binlerce kişiye ileti gönderip almanızı sağlar.


Toplu SMS veya toplu kısa mesajlaşma, tek bir tıklamayla yurtiçi ve yurtdışı telefon numaralarına tanıtım, duyuru ve reklamlarınızı bir defada yüzlerce, hatta milyonlarca kısa mesaj gönderebilmenizi sağlayan hizmete verilen addır. Toplu SMS gönderimi ile hedef kitlenize ulaşma maliyetleriniz önemli ölçüde azalır. Alıcının cep telefonuna SMS gönderici kimliğini Kobikom’dan hizmet aldığınız sabit numarası olarak gösterebildiğiniz gibi, firma ve kurum adınız olarak da ayarlayabilirsiniz.

KobiSMS hizmeti ile Toplu SMS, OTP SMS, Flash SMS, ve Çift Yönlü SMS gibi zengin Mesajlaşma türleri ile ideal pazarlama platformları oluşturur.

Avantajları

Toplu SMS Hizmetinin Diğer İleti Yöntemlerine Göre Daha Etkili Olduğu Kanıtlanmıştır

SMS ile gönderilen iletileriniz dakikalar içinde teslim edilir ve % 98 açılma oranının ortalama % 90'ı ilk 3 dakika içinde okunur.


Toplu SMS gönderilen iletilerin açılma oranları ortalama %98'e kadar çıkmaktayken e-postaların yalnızca %20' açılmaktadır. Ve ortalama ileti alan bir kişinin gönderilen SMS metni açması 90 saniyeyken, bir e-postayı açması ortalama 90 dakika sürmektedir. Ayrıca, spam filtreleri ve önemsiz e-posta kutularına düşme nedeni ile teslim edilememe durumu da yok. Şebekesine bağlı her numaraya gönderilen SMS’in teslimatını garanti ediyoruz.

Toplu SMS Hizmetinin Diğer İleti Yöntemlerine Göre 
Daha Etkili Olduğu Kanıtlanmıştır
 • özellikler

  ÖZELLİKLER

 • avantajlar

  AVANTAJLAR

SMS Göndermek Hem Ekonomik Hem Çok Kolay!

Tek Tıkla On Binleri Kampanya, Duyuru ve Yeniliklerinizden Haberdar Edin

Detaylı Raporlama

Talep Ettiğiniz Raporlar  Kayıtlı Mail Adresinize Gönderilir

Belirli tarih ve saat aralığına göre aldığınız raporları, Ülke, Şebeke, Durum gibi farklı seçeneklerle alabilirsiniz. Talep ettiğiniz raporlar hazır olduğunda Excel formatında doğrudan kayıtlı mail adresinize gönderilir.

Gelişmiş Gönderim

Farklı Senaryolar İle Gönderimlerinizi Otomatikleştirin

Gönderim yapacağınız mesajları gelişmiş gönderim seçenekleri ile farklı senaryolarda otomatikleştirebilirsiniz.

Geçerlilik Süresi

Ulaşmayan SMS'ler Panelinize Geri Dönüyor

Gönderdiğiniz SMS'lerin geçerlilik süresini 2 ile 48 Saat aralığında belirleyebilirsiniz. Örneğin 8 saat içinde geçerliliğini koruyan bir olayı yada bildiriyi duyurmak için 48 saat geçerlilik süreli SMS göndermek yerine 8 saat seçilerek göndermeniz daha avantajlı olacaktır. Böylece 8 saat içinde ulaşmayan SMS'ler panelinize geri yüklenecektir.

Planlanmış SMS

Belirlediğiniz Tarihlerde Otomatik Gönderimler Başlar

Doğum günü, Bayram tebriği, yada farklı amaçlarla hatırlatıcı SMS'leri önceden kayıt altına alarak, belirlediğiniz tarih ve saat geldiğinde otomatik olarak gönderilmesini sağlaya bilirsiniz.

İletim Zaman Aralığı

SMS Gönderimlerini Otomatikleştirin 

Bu özellik ile otomatik gönderilen SMS'lerin haftanın hangi günleri ve saat kaç aralığında gönderilmesini ayarlaya bilirsiniz.

Saat Dilimi Ayarlaması

Gönderim Yapacağınız Ülkenin Saat Dilimine Ayarlayın

Ülkelerdeki saat farklılıklarından dolayı oluşturduğunuz görevleri bulunduğumuz Ülkenin saatine göre değil gönderim yapılacak Ülkenin saat dilimine göre ayarlanması oldukça önemli bir özelliktir.

Kara Liste

Kullanıcı SMS'i İptal Edip Kendini Kara Listeye Ekleyebilir

05.30.2015 Yılı itibari ile gönderilen SMS'lerde kullanıcının gelen SMS'i iptal etme, bir daha aynı Başlık ile ilgili firmadan SMS almaması için SMS ile kendini kara listeye ekleyebiliyor olması gerekmektedir. Yasal zorunluluk olan bu özelliği Kobikom 0850 numara üzerinden sağlamaktadır

Yapıştır Elle Giriş

2 Farklı Seçenek İle SMS Gönderimi

Tek ekran üzerinden 2 farklı seçenek ile SMS gönderiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir yerden kopyaladığınız binlerce numarayı boşluğa yapıştırarak veya gönderim yapacağınız numaraları elle girerek SMS gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Rehberdeki Kişiler

SMS'leri Kayıtlı Kişilere veya Filtreleyip Gönderin

Daha önceden rehberinize kayıt ettiğiniz kişilerin tümüne yada seçim yaptığınız kişilere tek tıkla SMS gönderimi yapabilirsiniz.

Gruba SMS Gönder

Önceden Kayıtlı Gruba Tek Tıkla SMS Gönderin

Daha önceden kayıt ettiğiniz bir veya daha fazla gruba tek tıkla SMS gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Çoklu Dil Desteği

SMS'lerin Daha Etkin Olmasını Sağlayın

Birden çok dil seçeneği ile farklı Ülkelere gönderdiğiniz SMS'lerin daha etkin olmasını sağlayın. Türkçe dil desteği ile ü-ş-ç-ğ gibi harfleri koruyarak 152 karakter olmak kaydı ile toplu SMS gönderebilir, isterseniz ü-ş-ç-ğ gibi Türkçe harfleri u-s-c-g harflerine dönüştürerek 155 karakter olarak SMS gönderimi yapabilirsiniz.

SMS Türleri

İşletmeniz İçin İhtiyacınız Olan Her Türde Toplu SMS Hizmeti

Tek ekran üzerinden 4 farklı seçenek ile SMS gönderimizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşletmeniz İçin İhtiyacınız Olan Her Türde Toplu SMS Hizmeti

İşletmenizle ilgili her türlü reklam, kampanya, duyurularınızın müşteri, kullanıcı yada tedarikçi kitlenize göndermenin en etkili ve ekonomik yolu Toplu SMS hizmetidir. Göndermiş olduğunuz SMS’lerin hangi numaralara ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilir, anlık olarak görüntüleyip rapor alabilirsiniz.

Toplu SMS hizmeti işletmeler tarafından genellikle Pazarlama SMS olarak kullanılır.

SMS Pazarlama, işletmelerin izin datalarına tanıtım mesajlarını metin yoluyla göndermesidir. Toplu SMS ile iş Pazarlama örnekleri, belirli bir gecede ana yemeklerde% 50 indirim yapan bir restoran, sizi VIP geceye davet eden bir moda mağazası, yeni bir dersin mevcut olduğunu bildiren bir spor salonudur. Tüm SMS Pazarlama mesajlarının sonunda Ülkemizdeki Elektronik Haberleşme Yönetmelik gereği RED hakkı işlevi ve mesajı gönderen işletme Mersis numarasına yer verilmelidir.

Toplu SMS Hizmetin Çoğunlukla Kullanım Alanları

 • Kampanya ve promosyon bildirimleri
 • Yeni ürün ve hizmet duyuruları
 • İndirim ve promosyon bildirimleri
 • Doğum günü, yılbaşı ve diğer özel gün (bayram, kandil vs) kutlamaları
 • Hatırlatıcı, bilgilendirici mesajlar
 • Müşteri bilgi güncelleme
 • Şirket içi duyurular
Toplu SMS Hizmeti

İşletmeniz İçin İhtiyacınız Olan Her Türde Toplu SMS Hizmeti

Günümüzdeki teknolojik gelişmeler dijital platformlarda uygulanan geleneksel, kullanıcı adı ve şifre, annelik kızlık soy isimi gibi kimlik doğrulamaları savunmasız bırakmakta. Bu sebeple dijital platformlara girişte, üyelik işlemleri sırasında OTP SMS üzerinden sağlanan 2FA İki Adımlı Doğrulama hizmeti her gecen gün yaygınlaşmaktadır.

OTM SMS üzerinden gönderilen tek seferlik şifre, yaygın bir 2FA aracıdır. Tek seferlik şifreler (OTP), bir bilgisayarda veya başka bir dijital cihazda tek bir oturum için geçerlidir. Yasadışı bir şekilde bir hizmete giriş yapmak için kaydedilmeye ve tekrar kullanıma karşı savunmasız olmadıklarından ekstra bir güvenlik seviyesi sağlarlar.

OTP SMS Hizmeti her yerde, her cihazla doğrulama imkanı sağlıyor.

OTP SMS hizmeti, diğer bildirim uygulamalarının aksine internet olmadığı, yada internete bağlanamayan mobil telefonlarla da her zaman her yerde anında erişim imkânı sağlıyor. Herkeste internet üzerinden bildirim yaparak doğrulama yapabileceğiniz Mobil cihaz bulunmazken, Mobil telefon kullanan tüm kullanıcılarınız, Mobil şebekelerine bağlı olduğu sürece SMS alabilir durumdadır. SMS, cihaz türünden bağımsız olarak ve telefonlarına herhangi bir ekstra uygulama yüklemeye gerek kalmadan tüm Mobil telefonlarda çalışır. OTP OTM SMS Hizmeti için Mümkün olan en uygun tarifelerle, Kobikom’un servisini kullanabilirsiniz.

OTP SMS kullanarak iki aşamalı kimlik doğrulama yöntemi ile güvenlik süreçlerinizi iyileştirin. Ücretsiz deneme sürümüne kaydolun veya kurulumunuza yardımcı olabilmemiz için iletişime geçin.

OTP SMS Hizmeti

İşletmeniz İçin İhtiyacınız Olan Her Türde Toplu SMS Hizmeti

Müşterilerinizle iki yönlü olarak SMS gönderip alın Müşteri portalınız üzerinden veya SMS API'mizi kullanarak müşterileriniz ile SMS metni olarak iki yönlü sohbet edebilirsiniz. Bunun için SMS başlığınız Kobikom’a taşıdığınız veya Kobikom’dan aldığınız numarayı kullanmanız gerekmektedir.

Müşterilerinizle etkileşim kurmak için İki yönlü SMS API'mizi kullanarak güçlü Sohbet veya Konuşma akışı oluşturun.. Randevularınızı Yönetin İki yönlü SMS, manuel süreci azaltmak için Otomatik Randevu Yeniden Planlama veya Onay aracı olarak kullanılabilir. Anket ve Geri Bildirim Müşteri Geri Bildirimlerini Toplayın Müşterilerin gerçekten istediği harika ürünleri için olağanüstü müşteri hizmetleri sunmak için verimli bir şekilde.

Müşteri Hizmetleri

Müşteri, uzun bir telefon kuyruğunda beklemeden anlamlı geri bildirim almak için uygun olduğu zaman doğrudan soru ve endişelerini gönderebilir.

Sınav, Yarışmalar ve Anket

İki yönlü SMS, güzellikler sunan bir Sınav oluşturmak veya en sevdiğiniz TV şovunda isimsiz olarak oy vermek için kullanılabilir.

Müşterilerinizle iki yönlü olarak SMS gönderip alın

İşletmeniz İçin İhtiyacınız Olan Her Türde Toplu SMS Hizmeti

Flash SMS nedir?

Flash SMS, kullanıcı müdahalesi olmadan doğrudan mobil ekranında görünen ve gelen kutusunda otomatik olarak kayıt edilmeyen bir SMS türüdür. Flash SMS alan kişinin mesajı okumak için cep telefonu gelen kutusuna gitmesi gerekmez. Bu nedenle, Flash SMS, standart bir SMS hizmetine göre katma değerli bir hizmettir. Çoğunlukla hassas bilgileri iletmek ve bir alıcının dikkatini hemen çekmek için kullanılır.

Flash SMS Kullanım Amaçları

Flash SMS özelliği çoğunlukla tek seferlik PIN kodlarını ve şifreleri, kredi kartı bilgilerini , yasal konularla ilgili bilgileri ve hemen görülmesi gereken acil durum mesajlarını göndermek için kullanılır.

Flash SMS Faydaları Mesaj telefonda saklanmadığından, sınırlı depolama alanı veya bilgilerin telefonla birlikte çalınabileceği endişesi yoktur. İsteğe bağlı olarak SMS'i kaydetme seçeneği mevcut olsa da, siz kaydetmediğiniz sürece kaydedilmez.

 • Flash SMS kullanıcının dikkatini çeker. Alıcının ekranında bir pop-up görüntülendiğinde, hemen dikkatini çeker.
 • Flash SMS alıcının cep telefonunda yaptığı tüm işlemlerin önünde belirir tam ekranına ulaştığı ve kullanıcının aktif olarak kapatması gerektiği için bir flaş mesajı görmezden gelme şansı çok daha azdır .
 • Acil durumlarda veya OTP gibi tek seferlik şifre gibi gizli bilgiler göndermek istediğinizde Flaş SMS de kullanılabilir.
 • Gelen kutusunda saklanmadığı için telefonunuzun hafızasında yer kaplamaz.
 • Doğrudan alıcının mobil ekranında görünen bir mesaj. Alıcının mesajı okumak için cep telefonu gelen kutusuna gitmesi gerekmez, mesajın SMS gelen kutusuna atanması gerekmez.
Flash SMS Hizmeti
Geliştiriciler İçin API

Geliştiriciler İçin API


Tercihinize bağlı olarak REST, SMPP ve HTTP protokol desteği kendi uygulamalarınızı Kobikom’un SMS servisine kolayca bağlayıp SMS gönderip alabilirsiniz. Kendi portallarımızda yapabildiğimiz birçok şeyi API servisi ile geliştiricilerin kullanımına açmış bulunmaktayız. API Servisimizi kullanmak için geliştirici sayfamızdaki SMS API dokümanlarımıza göz atın.

Geliştiriciler İçin
API
Çözümler

SMS Göndermek Hem Ekonomik
Hem Çok Kolay!

Tek tıkla on binleri kampanya, duyuru ve yeniliklerinizden haberdar edin.

Toplu SMS ile Neler Yapabileceğinize Göz Atın

Kolaylık, refah ve güvenlik için mesajınızı çok sayıda kişiye anında ulaştırmak için SMS Bildirim Sistemi kullanın.
Uyarı ve Bildirimler Gönderin

İş hayatı her an her şeye hazırlıklı olmayı gerektirir. Olumsuz hava şartları, teknik bir arıza, sağlık sorunları gibi olası aksaklıklardan müşterilerinizi, çalışanlarınızı veya tedarikçilerinizi anında haberdar ederek, onları habersiz bırakmayın. Yaşanan durumla ilgili binlerce kişiyi dakikalar içinde bilgilendirmenin en ekonomik ve hızlı yolu SMS Bildirim Sistemidir.
SMS Hizmeti ile Duyuru ve Bildirimler Gönderin

Kullanıcı kimliğini doğrulamak, müşteri verilerinizi korumak ve genel çevrimiçi güvenliğinizi güçlendirmek için OTP SMS kullanın.

Müşterilerinizi, Personelinizi ve Tedarikçilerinizi iki Adımlı SMS Güvenlik Özellikleri ile Koruyun. Güvenlik, günümüzün modern dijital dünyasında her zamankinden daha kritik. Kullanıcı bilgileri, güvenli şifre oluşturmak günümüz şartlarında çok da yeterli değil. Güvenlik standartlarını yükseltmek ve korumasının en etkili yolu, OTP SMS Hizmeti ile sağlanan İki Adımlı Kimlik Doğrulamasıdır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama veya 2FA, kullanıcıların iki farklı tanımlama bileşenini birleştirdiği ek bir güvenlik aracıdır. Kullanıcı bilgilerinin yanı sıra tanımlı GSM numarasına gönderilen özel Pin kodu üretilir. Bir kullanıcı herhangi bir hesaba erişilmek için kullanıcı bilgilerinin yanı sıra birkaç saniye için geçerli olacak benzersiz olarak üretilen Pin kodunu girmesi gerekir.

Bu 2FA Pin kodu birkaç saniye içerisinde zamana bağlı olarak değişeceğinden, saldırılar ile kırılmayı çok zorlaştırmaktadır.

İki Adımlı Kimlik Doğrulama ile Güvenliğinizi Artırın (2FA)

Alacak faturalarınızın tahsilatını hatırlatın ve otomatik mesajlaşma yoluyla zamanında ödeme alın.

Ülkemizde dijital dönüşümün yaygınlaşması ile e-fatura kullanımı da her geçen gün artmakta. E-fatura olarak kestiğiniz faturaları mail adresine göndermenin yanı sıra tanımlı GSM numaralarına SMS göndererek faturanızın kesildiği gibi görünmesini sağlarsınız. Böylece, spam ve benzer nedenlere okunmayan mailler faturanızın görünmesine engel olmaz.

Ödemelerinizi Tahsil Etmek için SMS ile Fatura Hatırlatmalarını Kullanın. Her işletme, sunulan hizmetlerin ve alınan malların ödemesi için müşterilerine fatura kesmekte. Günümüzde en az satış yapmak kadar faturanın tahsilatı da önem taşımakta. Bu durumun önüne geçmek ve ödemelerinizin zamanında yapılması için Toplu SMS hizmeti ile müşterilerinize nazik bir hatırlatma yapabilirsiniz.

Faturalarınızı SMS İle Gönderin ve Ödemelerinizi Hatırların

Müşterilerinize değer verdiğinizi gösterin; onlara doğum günlerinde bir mesajla, bedava veya indirimle biraz sevgi gönderin. Müşterinizin doğum günün sisteme girmeniz, doğum günü veya yıl dönümü gibi önemli bir günüde onlara SMS göndermek için yeterli olacaktır. Önemli günlerinde onları hatırlamak, işletmenizin müşterilerinizle ilgilendiğini gösterir. Müşterilerinize özgü olayları hatırladığınızı göstererek, müşterilerinize kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilir ve markanıza bağlılık yaratabilirsiniz.
Otomatik Doğum Günü Kutlama Mesajları

Müşterilerinizle tercih ettikleri kanal aracılığıyla iletişim kurarak onlarla etkileşim kurun ve elinizde tutun. Müşteri hizmetleri desteğini ve hizmetini olabildiğince birden çok kanal üzerinden sağlamak, müşterinin size ulaşmasını kolaylaştırmak, müşteri memnuniyeti artıran bir uygulamasıdır. Çoğu zaman, tüketiciler mail atmak yada telefonda konuşmak için hatta beklemek (özellikle şikayette bulunmak için) müsait değil veya isteksiz olabilirler. SMS ile teknik destek birimine ulaşmak müşteri, talebini iletmek müşterilerinizde memnuniyeti artırıcı bir özellik olacağından emin olun.
Teknik Destek Mesaj Numarası

Etkinlik yönetimi oldukça önemli bir görevdir. Lojistik ve kaynak yönetimi en hafif tabirle zor olabilir. Etkinlikleri tanıtabileceğinizi, ilgili tedarikçileri koordine edebileceğinizi, kayıtları yönetebileceğinizi ve ekibiniz ile katılımcılar da dahil olmak üzere tüm paydaşlarla birkaç dakika içeresinde iletişim kurabileceğinizi hayal edin. Tamamı mümkün hem de bir kaç dakikanızı ayırarak
Etkinliklerinizi Toplu SMS Yolu ile Koordine Edin

İnsan Kaynakları veya İK, bir kuruluşun işgücünü ifade eder ve bir insan kaynakları departmanı, maaş bordrosu, performans, işe alma, seçme ve işyeri endüstriyel ilişkileri dahil olmak üzere, çalışanlar ve yöneticilerle ilgili işin her yönüyle ilgilenir. İK departmanı herhangi bir şirketin ayrılmaz bir parçasıdır ve son yıllarda bu alana daha fazla ilgi gösterilmektedir.

Herhangi bir işte bir İnsan Kaynakları departmanı, İK için SMS çözümlerine yapılan yatırımdan büyük ölçüde yararlanabilir. Süreçler kolaylaştırılır ve işletmenin operasyonları geliştirilebilir. Bu geliştirme, bir işletmeye rekabet avantajı sağlayabilir.

İK için Toplu SMS çözümleri işletmenize nasıl fayda sağlayabilir?

 • Hızlı iletişim için Toplu SMS bildirimleri gönderin
 • Performans yönetimi için sistemler geliştirin, uygulayın ve sürdürün
 • İki yönlü SMS hizmeti ile yanıtları izleyin
 • Kriz anında tüm çalışanlara aynı anda Toplu SMS ile ulaşın
 • Güvenli, güvenilir ve kurumsal bir iletişim platformu kullanın
 • PIN erişimi gerektiren şifreli mesajları kullanarak gizli iletişimleri kolaylaştırın
 • Vardiyaları planlayın ve görev listelerini Toplu SMS ile bildirin
 • Uzaktan çalışanlar için güvenliği artırın
 • İş başvurusunda bulunanlarla SMS üzerinden iletişim kurun
 • Mülakat programlarını yönetin ve saatlerde veya mekanlarda yapılan değişiklikleri bildirin.

SMS bildirimleri göze çarpmaz ve mobil metin mesajlaşma, insanların büyük çoğunluğu tarafından tercih edilen gerçek zamanlı iletişimin üstün modudur. İK için SMS çözümlerinin kuruluşunuza nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın.

İnsan Kaynakları İletişimi Toplu SMS İle Çözün

Pazarlama metin mesajları yoluyla potansiyel müşterilerinizi yenilik ve kampanyalarınız hakkında bilgilendirerek, pazarlamanızı daha önce hiç olmadığı gibi optimize edin.

Toplu SMS , pazarlama medyasında çok önemli bir faktördür; SMS mesajlaşma, dünyanın en yaygın kullanılan veri uygulaması ve iletişim kanalıdır. Günümüzde insanlar sesli arama, e-posta veya geleneksel posta yerine giderek daha fazla metin mesajlar üzerinden haberleşiyor. Pazarlama ve liderlik yönetimi metin mesajları, dikkatli bir şekilde kullanıldığında inanılmaz derecede güçlü bir pazarlama aracı olabilir. Posta kampanyalarından, telefonla pazarlama aramalarından ve e-postalardan farklı olarak, birisi bir metin mesajı aldığında, bunun doğası gereği kişisel bir iletişim olması beklentisi ile çoğunlukla okur.

Toplu SMS Pazarlama Hizmetleri İşletmeniz İçin Neler Sağlar?

Toplu SMS ile Sürekli, Tekrar Eden İşler Oluşturun Ayda , haftada bir pazarlama kampanyaları planlayarak dilerseniz herkese aynı dilerseniz hitaplı kişiselleştirilmiş SMS kampanyanızın otomatik olarak ayarlayın ve mesajlarınızın anında gönderilmesini sağlayın. Toplu SMS olarak gönderilen mesajın %98’nin okunacağından emin olabilirsiniz. Böylece % 98 açılma oranı ile spam filtresi olmadan, duyurularınızın potansiyel müşterilerinize ulaştırmış olursunuz.

Toplu SMS ile Pazarlama ve Potansiyel Müşteri Yönetimi

Toplu SMS ile Neler Yapabileceğinize Göz Atın

Toplu SMS kullanarak otomobil alırken, satarken veya servise gelecek müşteri deneyimini önemli ölçüde iyileştirin.

Otomobil Bayileri, Onarımları ve Tedarikçileri için SMS hizmeti müşterilerine ulaşabilecekleri en etkili, hızlı ve ekonomik yoldur.

Ağırlıklı Olarak SMS Kullanım Alanları;

 •  Araç satışları için
 • Araç bakımı için
 • Test sürüşü randevu hatırlatıcısı
 • Teklif gönderimi için
 • Servis Hatırlatma
 • Hızlı SMS Promosyonu
 • Planlanmış Promosyon
 • Satış sonrası müşteri memnuniyeti
Otomotiv Sektörü için Toplu SMS Kullanımı

Online bankacılık, son on yılda katlanarak büyüdü ve çevrimiçi bankacılığın bir yan ürünü de mobil bankacılıktır. Finans ve bankacılık endüstrisi tarafından kullanılmak üzere özel olarak özelleştirilmiş çeşitli SMS bankacılık çözümleri vardır. Toplu SMS'i bankacılık amaçları için kullanmanın avantajları arasında hız, maliyet etkinliği, güvenilirlik öncelikli olarak yer alır. SMS hizmetinin açılma ve yanıtlanma oranları, e-posta hizmetinden çok daha üstündür ve bu da geleneksel posta ve arama hizmetlerine göre daha çok tercih edilir.

SMS Hizmeti Bankacılık çözümlerinde ağırlıklı olarak aşağıdaki amaçlarla kullanılır;

 • Tüketicileri hesap işlemlerinden anında haberdar etmek
 • Dolandırıcılığı ve hırsızlığı azaltmak için tek seferlik şifreler kullanımı (OTP SMS)
 • Dolandırıcılıklara karşı gerçek zamanlı uyarıları göndermek Oluşan veya Gecikmiş Ödeme hatırlatıcıları
 • Borç tahsilatı bildirimi
 • Kredi ödemelerinde temerrüde düşme durumları
 • İşletme maliyetlerini azaltma amaçlı
Bankacılık ve Finans Çözümleri İçin Toplu SMS Kullanımı

Hızla gelişen otelcilik sektöründe, müşterilerinizle hızlı iletişim kurmanız gerekir. Potansiyel müşterilerinizle etkili mesajlaşma için Toplu SMS’den daha iyi bir yol yoktur.

Toplu SMS hizmeti Otelcilik ve Restoran sektörünün SMS Mesajlaşma ile Patronajı, Verimliliği ve Karı Artırır. Müşterilerinize indirim, kampanya mesajları göndererek Otelinizin, kafenizin veya restoranınızın her zaman canlı olmasını sağlayın.

Ağırlıklı olarak aşağıdaki amaçlarla kullanılır;

 • Restoran kafe veya Otelinizin hızlı, basit ve oldukça etkili promosyonlar için SMS kullanın.
 • Rezervasyon ve konaklama satın aldıklarında onay ve bilgilendirme mesajı gönderin.
 • Otelinizden memnun kalıp kalmadığını öğrenmek için anket mesajları gönderin.
 • SMS'i rezervasyon sisteminize entegre edin ve müşterilere rezervasyonlarını otomatik olarak onaylayın ve hatırlatın.
 • Rezervasyonları otomatik olarak onaylamak, iptal etmek veya yeniden rezerve etmek için otomatik yanıtlayıcı anahtar kelmeler kullanın.
 • Vardiyaları belirtmek ve kadroları yönetmek için çalışan personellerinize anında iletişim kurun.
 • Müşterilerinizle İki yönlü SMS hizmeti ile anında iletişim kurun.
Restoran ve Turizm Sektöründe SMS Kullanımı

Güzellik Merkezleri, Toplu SMS hizmetinin herhangi bir işletmeye kıyasla paha biçilmez bir katkı sağlayabileceği sektörlerden biridir. Çalışanlar, tedarikçiler veya müşterilerle iletişim kurmanın daha uygun maliyetli veya etkili bir yöntemi yoktur.

Kuaför salonları, güzellik salonları, kozmetik sağlık klinikleri SMS çözümlerine yatırım yaparak süreçlerini ve performanslarını iyileştirebilirler.

Güzellik Merkezlerinde SMS hizmeti nasıl faydalı olabilir?

 • Müşteri randevularını SMS ile onaylayın
 • SMS’le Randevu hatırlatıcıları gönderin
 • Müşterilerin SMS yoluyla rezervasyon yapmasına izin verin
 • Gelmeyenlerin veya geç gelecek olanların sayısını azaltmak için randevu hatırlatma ve teyit SMS’leri gönderin.
 • Tüm şube ve Kadrolarınızdaki personellerle anlık iletişimler kurun.
 • Müşterileri yeni ürünler konusunda bilgilendirin.
 • Müşterilerinizi yeni tedavilerden ve gelişmelerden haberdar edin.
 • Yeni rezervasyonları teşvik etmek için özel ürünleri tanıtın.
 • Pazarlama faaliyetlerini SMS ile gerçekleştirin.
 • Zaman kazanın ve idari maliyetleri azaltın.
 • SMS Hizmeti ile satışlarınızı artırın
Güzellik Merkezleri Toplu SMS Kullanımı

Tüketicilerin çağrı merkezi temsilcisi ile görüşmek için sırada telefonda beklemekten daha sinir bozucu olan çok az şey var. Uzun bir süre hatta bekledikten sonra sabırsız ve hatta kızgın olan tüketicilerle uğraşmakta çağrı merkezi çalışanları içinde aynı şekilde daha sinir bozucudur. Kısa ve tek soruluk konularda müşterilerinizle sesli arama yerine İki Yönlü SMS üzerinden haberleşerek hatlardaki yoğunluğunuzu azaltırsınız.

Ağırlıklı olarak aşağıdaki amaçlarla kullanılır;

 • Tüketicilere teşekkür mesajları gönderin
 • Müşterilere son satın alımları veya rezervasyonları için teşekkür edin
 • Sunulan ürün veya hizmet hakkında müşteri geri bildirimini SMS ile alın
 • Stok veya hesap güncellemeleri için SMS ile bilgilendirin
 • Çalışma saatlerinizi, tatil gibi planlarınızın bilgisini paylaşın
 • Çağrı sonrası otomatik SMS’ler gönderin ve alın
 • Zaman ve paradan tasarruf edin
Çağrı Merkezlerinde Toplu SMS Kullanımı

E-ticaret üzerinden alım satım söz konusu olduğunda müşterilere süreçlerin her aşaması ile ilgili bilgilendirme SMS’leri göndermek, yeni ürün, kampanya SMS’leri göndermek firmanıza olan güveni artırmakla birlikte müşterilerinizi satın aldıkları ile ilgili merakta bırakmakta. İster bir ürün ister bir hizmet satıyor olun, online ticaret katlanarak büyümeye devam ediyor ve birçok tüketici için online alışveriş tercih edilen yöntemdir. SMS Hizmeti ile e-ticaret çözümlerinin işletmenizi büyütme potansiyeli tahmininizden çok daha fazladır.

E-Ticaret Sektöründe Toplu SMS Kullanım Amaçları

 • İlgili tüketicilerin harekete geçmesi için Toplu SMS ile bağlantılar paylaşın
 • SMS pazarlama uygulamaları aracılığıyla web sitelinizi tanıtın, mobil uygulamanızı tanıtın
 • Tüketicilere daha önce ilgilendikleri ürünlerle ilgili kampanya SMS’leri gönderin.
 • Tüketicilere favori listesindeki ürünler tükenmek üzere olduğunda veya indirimde olduğunda tetikleyici SMS’ler gönderin.
 • Sipariş durumlarını, kargo güncellemelerini anlık olarak paylaşın Ürünlerinizi tanıtıcı linkler paylaşın.
 • Mağazanızda indirime giren ürün yada hizmetlerle ilgili Toplu mesaj gönderin.
 • Sosyal medya bağlantılarınızı toplu mesaj yoluyla paylaşarak takipçi sayınızı artırın.
 • Müşterilere yaptıkları alışverişler için teşekkür edin. İki yönlü SMS ile Müşterilerinize geri bildirimde bulunmaları için olanak yaratın.
E-Ticaret Sektörü İçin Toplu SMS Çözümleri

Son yıllarda eğitim sektöründe SMS kullanımın arttığını ve buna bağlı olarak çok önemli sonuçların elde edildiğini söyleyebiliriz. Okula giriş yapan öğrencinin giriş saatinin velisine SMS ile bildiriminden, okul yönetiminin aldığı kararlar, yoklama izleme sonuçları gibi birçok sonucu SMS ile bildirim amaçları için kullanılarak ölçülemeyecek şekilde düzene sokulabilir ve geliştirilebilir. Hemen hemen herkesin bir cep telefonu vardır ve en basit cep telefonlarının bile SMS metin mesajları gönderip alma kapasitesi vardır. Eğitimde yönetim için SMS kullanmak, okulla veya diğer eğitim kurumlarının topluluğu ile iletişim kurmanın en uygun ve uygun yoludur: Ebeveynler, öğretmenler, öğrenciler ve kurum için personeller dahil tüm gelişmeleri tek tuşla binlerce kişiye anlık olarak duyurabilirsiniz.

Toplu SMS Eğitim Çözümlerinde birçok amaçla kullanılabilir:

Sınıf değişikliklerini, ders programındaki değişiklikleri, etkinlikleri veya sınav değişikliklerini vb. Öğrencilere Toplu SMS ile iletin Devamsızlık uyarıları; Ebeveynleri veya velileri çocuğun okulda olmadığı konusunda derhal bilgilendirme gönderin.

Velilerin göndermiş oldukları SMS yanıtlarını, okulun sistemindeki yoklama izleme yazılımına bağlayarak kayıt altında tutun.

 • Öğrencilerin dakikliğini geliştirin
 • Büyük gruplarla anında iletişim kurmak için toplu SMS kullanın
 • Beklenmedik hava şartlarından dolayı ani oluşan okul tatillerini bildirin.
 • Gezi, tur gibi organizasyonlarda oluşan güncellemeler konusunda bilgilendirin.
 • Spor ve benzeri etkinlikleri için Toplu SMS ile hatırlatıcılar gönderin.
 • Vadesi gelmiş ödeme hatırlatmalarını ve ödeme linklerini toplu mesaj olarak gönderin.
 • Öğrenci performansı ve ilerlemesi hakkında bilgilendirme mesajları gönderin.
 • Vatandaşlar ve hissedarlar, verimli bir şekilde çalışan ve hızlı ve güvenilir bir şekilde sonuç veren devlet kuruluşlarına güvenirler.
 • Bir hükümet ortamı, gelişmiş hizmetler için çok daha büyük bir talep ve yüksek düzeyde bir verimlilik beklentisiyle, kendine özgü idari zorluklar sunar.
Eğitim Sektöründe SMS Kullanımı

Dijital teknolojiler hayatımızın her alanına girerek yaşama ve iş yapma şeklimizi değiştirdi; Kamu Kurumlarının SMS çözümleri sayesinde hükümet ve vatandaşlar arasındaki etkileşimi artık anında ve kişiselleştirilebilir hale getirdi.

Kamu Kurulumları birçok konuda Yerel veya Ulusal düzeyde vatandaşları bilgilendirmek için Toplu SMS kullanabildiği gibi, İki yönlü SMS hizmeti ile herhangi bir konuda anket yapılarak vatandaşın görüşünün sorup anlık SMS cevapları ile sonuçları grafiksel olarak anında listeleyebilirsiniz. Yeni teknolojik çağında başarılı devlet kurumları, vatandaşların rahatlığı ve memnuniyeti için birçok konuda vatandaşların görüşünü sormak için kuranlardır.

Adaletten eğitime, sağlıktan planlamaya kadar tüm departmanlardaki devlet kurumları, hükümetin SMS çözümlerini aşağıdaki şekillerde kullanabilir:

Salgın hastalıkla ilgili bilgilendirme ve uyarı SMS gönderimi.

SMS ile randevu hatırlatma mesajları gönderimi.

Acil servis çalışanlarına uyarılar gönderimi.

Herhangi bir konuda vatandaşın görüşünün sorularak SMS ile yanıtlanması.

Yerel yâda Ulusal ölçekte vatandaşı ilgilendiren düzenleme ve kararların duyurulması.

Yeni kamu kuruluşlarının açılışına ilişkin Yerel düzeyde bilgilendirme yapılması.

Şiddetli fırtına, yağmur ve önceden haberdar olduğumuz durumlarla ilgili Yerel düzeyde bilgilendirme yapılması.

İki yönlü SMS hizmeti ile vatandaşın kurum ile doğrudan SMS yolu ile iletişim kurması.

Kamu Kurumlarında SMS Çözümleri

Zaman neredeyse her sektörde paraya eşit olan önemli bir kaynağımızdır. Yüksek randevu maliyetleri ve sağlık sisteminin yüksek operasyonel maliyetleri nedeniyle sistemde muazzam bir mali yükü temsil etmektedir. Bu nedenle SMS hizmeti, hastaneler, yaşlı bakımı evleri, sağlık ocakları, ayakta tedavi tesisleri, tıp ve diş klinikleri, özel muayenehaneler ve tamamlayıcı ve alternatif sağlık kuruluşları için hastaları ile çift yönlü iletişim kurmanın en etkili ve ekonomik yoludur.

İstatistiksel olarak, randevu hatırlatıcı SMS gönderimleri sağlık sektöründe kaçırılan randevuların sayısını önemli ölçüde azalttığı kesinleşmiş bir uygulamadır. Hastalarınıza randevu saatinden sizin belirleyeceğiniz saat önce SMS ile hatırlatıcı gönderilerek, randevu gelmeme veya gecikme durumlarına karşı önemli önleminizi alabilirsiniz. Randevuya gelmeyecek hastanın yerine yeni hasta alabilir, gecikecek olan hastanın yerine ise bekleyen yâda durumu acil olan hastayı hemen alabilirsiniz.

Sağlık Sektöründe Toplu SMS Kullanımı
Sepete Git 0
Tarifeler

KobiSMS Paketleri

Sms Tarifeleri

mediation SMS Adeti highlight_alt API Desteği language Türkçe Dil change_history OTP credit_card Ücret

Her Yönü İle Güçlü Bir SMS Hizmeti Kullanın

KobiKom’un SMS hizmetini tercih etmeniz için aşağıdakilerden daha fazlasına ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Operatör Ara Bağlantısı

BTK Lisanlı Operatör güvencesiyle doğrudan ara bağlantı üzerinden gönderim imkanı elde edin.

API İle Gönderim İmkanı

Gelişmiş API servisimizi kullanarak 3.parti yazılım ve uygulamalar üzerinden SMS gönderip alın.

Panel Özellikleri

Toplu SMS panelimizin gelişmiş özellikleri ile ihtiyaçlarınıza çözüm bulun (Özelliklere göz atın)

Raporlama ve İstatistik

Göndermiş olduğunuz SMS’lerin ulaşım durumlarını anlık olarak görüntüleyin.

Uygulama Eklentileri

Opencart, Wordpress, Whmcs gibi yazılımlar, için ücretsiz SMS eklentisi edinin.

Online Gönderim İmkânı

İnternetin olduğu her yerde bilgisayar yada mobil cihazlarınızdan SMS gönderip alın.
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


Toplu SMS hizmeti, dijital bir platform üzerinden toplu olarak yada tek bir numaraya anlık olarak SMS iletisi gönderebileceğiniz bir hizmettir.

Ülkemizde SMS alma özelliğine sahip tüm mobil ve sabit numaralara SMS gönderebilirsiniz. Dünya çapında ise 100 aşkın ülkede 500'den fazla mobil operatöre SMS gönderebilirsiniz. Ülkelerin tam listesine yurtdışı SMS fiyat listemizden bakın.

Adınıza yada işletmeniz adına tahsis ettiğiniz yada taşımış olduğunuz sabit numaranızdır. Dilerseniz Sabit numaranız üzerinden SMS gönderip, SMS alabilirsiniz.

Standart bir SMS uzunluğu 155 karakterdir. Fakat Türkçe dil desteği ile SMS gönderildiğinde bir SMS 150 karakterden oluşur.

Türkçe Dil Desteği Olmadan Başlıklı SMS Karakter Sayıları

 • 1 SMS 155 / 2 SMS 301 / 3 SMS 454 / 4 SMS 607 / 5 SMS 760 / 6 SMS 912 / 7 SMS 1071 karakterdir.

Türkçe Dil Destekli Başlıklı SMS Karakter Sayıları

 • 1 SMS 150 / 2 SMS 291 /3 SMS 439 / 4 SMS 587 / 5 SMS 735 / 6 SMS 883 / 7 SMS 1031 karakterdir.

Türkçe Dil Desteği Olmadan Numerik Başlıklı SMS Karakter Sayıları (Abone Numarası İle)

 • 1 SMS 160 /2 SMS 306 / 3 SMS 459 / 4 SMS 612 / 5 SMS 765/ 6 SMS 917/ 7 SMS 1076 karakterdir.

Türkçe Dil Destekli Numerik Başlıklı SMS Karakter Sayıları (Abone Numarası İle)

 • 1 SMS 155/ 2 SMS 296 / 3 SMS 444 / 4 SMS 592 / 5 SMS 740 / 6 SMS 888 / 7 SMS 1075 karakterdir.

Ülkemizdeki tüm Operatörlere aynı fiyat üzerinden SMS gönderimi yapılmaktadır. Operatöre göre fiyat farkı bulunmamaktadır. Kıbrıs Operatörlerine gönderilen SMS fiyatları farklı ücretlendirilir.

Genel bilgilendirme; OTP SMS ile İki adımlı doğrulama hizmetleri (2FA) CRM, yada benzeri yazılımlara entegre ederek iş akıları ve olaylarla ilgili bilgilendirme Bankacılık, e-ticaret ve isteğe bağlı hizmetler için işleme dayalı uyarılar. Randevu hatırlatıcılar İndirim, Kampanya bilgilendirmeleri Kargo, taşıma hizmeti bildirimleri Kampanya ve promosyon bildirimleri Yeni ürün ve hizmet duyuruları Doğum günü, yılbaşı ve diğer özel gün (bayram, kandil vs) kutlamaları Hatırlatıcı, bilgilendirici mesajlar Müşteri bilgi güncelleme Şirket içi duyurular Ürün teslimatları vb

SMS gönderimlerinde kullandığınız A ile Z arasındaki harfler ile 0 – 9 arasındaki rakamlardan oluşan 11 karaktere sahip SMS gönderme başlığınızdır.

SMS gönderimi için kullanacağınız başlığa göre aşağıda belirtilen belgeler istenmektedir?

Şirket Unvanınız İle SMS Göndermek İçin:

· Şirket yetkilisi yada şirket adına imza atmaya yetkili kişinin, T.C. kimlik belgesinin renkli fotokopisi,

· Vekaleten imza atan Yetkili kişinin temsile yetkili olduğuna dair belge ile imza sirküleri

· Ticaret Sicil Gazetesi örneği, veya Ticaret Sicil Kaydı, yada Unvanı ispatlayıcı diğer resmi belgeler.

· Ticari unvanın size ait olduğunu gösterir Marka Patent evrakı, Ticaret Sicil Gazetesi örneği veya Ticaret Sicil Kaydı belgeleri gerekmektedir.

SMS gönderme başlığı en az 3 en fazla 11 Türkçe Ü,Ş, ç gibi harf içermeyen karakterden oluşmaktadır.

Kimler Tercih Etti?


Kobikom'u Tercih Eden Mutlu Müşteriler :)


Teknoloji Ortaklarımız

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic