Sabit Numara Taşıma (Hat Taşıma) | KobiKom A.Ş.

Sabit Numaranızı

KobiKom'a Taşıyarak

Maliyetlerinizi %80'e Varan

Oranlarda Azaltın!

Sabit Numara Taşıma Hizmeti
Nedir?

Sabit Numara Taşıma Hizmeti Nedir?

Numaralarınızı koruyarak Operatörünüzü değiştirme olanağı sağlar


Sabit numara taşıma hizmeti hizmet sağlayıcınızı değiştirirken mevcut numaralarınızı korumanızı sağlayan bir hizmettir.
0212,0312,0224 gibi coğrafi alan kodlarına sahip tüm İllerimizdeki PSTN veya ISDN (PRI) yada IP yapıda çalışan numaralarınızı sabit numara taşıma hizmetinden yararlanarak Kobikom altyapısına taşımanız mümkün.
Sabit telefon hizmet sağlayıcınız Türk Telekom ve ya diğer servis sağlayıcıları olması fark etmeksizin kullanmış olduğunuz sabit numaranızı Kobikom’a taşıdığınızda bakır kablo ihtiyaçını ortadan kaldırarak internet üzerinden SIP protokolu ile çalışan dijital bir (VoIP )numara haline dönüştürüsünüz.
Sabit numara taşıma işlemini Mobil telefon numaranızın taşınma işlemi ile aynı değerlendirebilirsiniz. Hatın yasal sahibi numarasını istediği Operatöre taşıyarak hizmet alma tercihinde bulunabilir.

Avantajları

Numara Taşımanın Avantajları Nelerdir?

Daha gelişmiş bir iletişim altyapı kullanırken yarı yarıya daha az ödeyin.


Sabit telefon hatlarınızı Kobikom A.Ş üzerine taşıyarak aylık telefon faturalarınızı %80’e varan oranda azaltabilirsiniz. Numaranızı taşıdığınızda mali avantajınıza ilave olarak teknik açıdan da sürekli bakım gerektiren, maliyet oluşturan bakır kablo ile çalışan telefon hattı ihtiyacını ortadan kaldırarak, internet bağlantısı üzerinden çalışan VoIP altaypısı ile daha gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil IP numaralar kullanırsınız. Numaralarınız taşıma sonrasında analog yapıdan IP yapıya geçiş yaparak asla meşgul çalmayan numara özelliğini kazanmış olur.

Numara Taşımanın 
Avantajları Nelerdir?
 • özellikler

  ÖZELLİKLER

 • avantajlar

  AVANTAJLAR

Numaranızı Kobikom'a Taşıdığınızda Sahip Olacağınız Özelliklerle Tanışın

Sınırsız Çağrı İmkanı

Eş Zamanlı Sınırsız Sayıda Çağrı Alıp Gönderin

Tek bir numaranız ile sınırsız sayıda çağrı alıp göndermenin rahatlığını yaşayın. Tek bir numaranızı Kobikom’a taşıyarak eş zamanlı yüzerce çağrı alıp gönderebilirsiniz. Böylece hat meşguliyetini ve buna bağlı müşteri kaybını ortadan kaldırmış olurusunuz.

Çağrı Yönlendirme

Her Durumda Yönlendirme Seçeneği

Gelişmiş çağrı yönlendirme ile sabit numaranıza gelen çağrılarınızı, Ulaşılmazsa, Cevap Yoksa, Meşgulse veya Her Durumda Yönlendir seçenekleri ile kullanıcı portalınıza eriştiğiniz her yerden yönetebilirsiniz.

Mobil Kullanım

İnternetin Olduğu Heryerde Kullanım İmkanı

Çağrılarınızı cep telefonunuza kuracağınız softphone uygulaması ile internetin olduğu her yerden kullanın. Grandstream Wave veya Zoiper Mobil Uygulamayı indirdikten sonra QR kodla kullanıcı bilgilerinizi kolayca tanımlayın ve kullanın.

Bilgisayar İle Kullanım

Softphone Uygulaması İle Bilgisayarınızda Kullanın

Sabit hattınızı bilgisayarınıza kuracağınız Xlie, Zoiper, 3CX, Portgo gibi Softphone uygulamaları üzerinden kulaklık/mikrofon aracılığı ile kullanım alışkanlıklarınızdan hiçbir ödün vermeden kullanabilirsiniz.

Sanal Resepsiyonist

Gelen Çağrılarınızı Sesli Karşılayın Yönlendirin

Gelen çağrılarınızı gelişmiş IVR seçeneği ile karşılayıp mobil veya sabit hattınıza yönlendirerek kurumsal görünüm sergileyin. Gelen çağrılarınızı sesli karşılama ile karşılayıp departmanlarınıza göre yönlendirin. Dilerseniz farklı kişilere dilerseniz tüm çağrıları tek dahili veya dış numaraya yönlendirebilirsiniz.

Kağıtsız Faks Hizmeti

Online Faks Gönderip Alın

Faks göndermek ve almak artık çok daha kolay ve ekonomik. Faks makinesi ve kağıt olmadan. Online fax uygulamamız sayesinde bilgisayarlarınıza her hangi bir ek modül takmadan internetin olduğu her bilgisayardan faks gönderebilir ve gelen fakslarınızı mail adresine alabilirsiniz.

Sesli Posta Kullanımı

Gelen Çağrılarınızı Sesli Mesaja Yöneltin

Ulaşılamaz olduğunuzda çağrılarınızı sesli mesaja yöneltin. Numaranıza ulaşım sağlanamadığı durumlarda sizi kimin aradığını ve bırakmış olduğu mesajı mail adresinize gelen bildirim üzerinden dinleyebilirsiniz.

SMS Gönderip Alın

Sabit Numaranız İle Toplu SMS Gönderip Alın

Sabit numaranız üzerinden Toplu halde SMS gönderip alın. Müşteri portalınızdan toplu halde veya tek numaraya mesaj gönderebilirsiniz. Kurumsal numaranız üzerinden interaktif SMS hizmeti ile ihtiyacınıza göre özel çözümler geliştirebilirsiniz.

Anlık Çağrı Raporu

Gelen, Giden, Kaçan Çağrılarınızı Anlık Takip Edin

Müşteri portalı üzerinden gelen, giden cevaplanan veya kaçan çağrılarınızı anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca CDR Kayıtlarınızı bir yıl geriye dönük istediğiniz tarih aralığına göre raporlayablirsinz.

Aktif Çağrı İzleme

Çağrı Yoğunluğunuzu Aktif Takip Edin

Sistem üzerinde var olan aktif çağrılarınızı anlık olarak izleyin. Gelen ve giden çağrılarınızı eş zamanlı müşteri portalınız üzerinden görüntüleyebilir çağrı yoğunluğunuzu takip edebilirsiniz.

Ücretsiz DID Hizmeti

DID İle Masa Telefonu Kullanıcısına Doğrudan Erişin

Her kullanıcınıza doğrudan erişilebilir dahili numara tanımlayarak müşterilerinizin temsilcilerinize ulaşmasını kolaylaştırın. Coğrafi alan kodunuza göre veya 0850 numara bloğumuzdan DID hizmeti alarak her masa telefonu kullanıcısını doğrudan erişilebilir hale getirin.

Bulut Tabanlı İletişim

Bulut Santral ile Eski Bakır Kablo Altyapısından Kurtulun

İletişim altyapınızı Buluta taşıyarak geleneksel bakır kablo altyapısı ile çalışan telefon hatlarının aksine her zaman her yerden kullanım kolaylığını elde edin. Normal şartlarda sabit hattınızı fiziki kablonun olduğu adreste kullanabilirken bulutla her yerde kullanın.

SIP Trunk Bağlantısı

Daha Az Maliyetle Daha Fazla Çağrıyı Yönetin

SIP Trunk Bağlantısı İle Sabit Hatlarınızı Dijitalleştirin. Daha az maliyetle daha fazla çağrıyı yönetin. Sabit hatlarınızı taşıyarak 40 Yıl önceki teknoloji ile çalışan bakır (PSTN) Sabit Telefon altyapınızı, SIP uyumlu düşük maliyetli, esnek arama çözümüyle değiştirin.

Çağrı Analizi

Günlük, Haftalık, Aylık Takip Edin

Günlük, haftalık veya aylık çağrı yoğunluğunuzu çağrı adetlerinizi statiksel rapor olarak grafik görünümünde görebilir, çağrılarınızın yoğun olduğu saatleri veya günleri ekran üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ücretsiz SIP Numara

SIP Uyumlu Numara İle Gelişmiş Özelliklerden Yararlanın

Numaranızı taşımanızın yanı sıra ücretsiz coğrafi veya 0850 SIP uyumlu numara alarak gelişmiş özelliklerden yararlanın. SIP numaralar ile internetin olduğu her yerde SIP uyumlu cihazlar üzerinden arama yapıp, arama alabilirsiniz.

VoIP Hizmeti Daha Gelişmiş Özellik ve Uygun Fiyat Vaat Ediyor

VoIP Teknolojisi tek bir numara ile İnternet bağlantısı üzerinden eşzamanlı sınırsız sayıda çağrı alıp göndermenin hızlı, kolay ve en ekonomik yoludur. 


SIP (VoIP) hatlar fiziksel tabanlı telefon hattına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, tek bir telefon hattını sonsuz sayıda ölçeklendirme imkanı sağlıyor. Ayrıca Yerel ve Yurtdışı yönlere doğru olan aramalarda geleneksel Operatöre göre %80’e varan önemli miktarda maliyet tasarrufu sağlıyor. Bakır kablo ile çlışan telefon hatlarınızı VoIP’e geçirdiğinizde kablo kirliliğini ortadan kaldırmanın yanı sıra size teknik ve mali açıdan bir çok avantaj sağlar. VoIP Hizmeti hakında daha etraflı bilgi için blog sayfamızı ziyaret edin.

VoIP Hizmeti Daha Gelişmiş Özellik ve 
Uygun Fiyat Vaat Ediyor
Nasıl Çalışır?
Numara Taşıma Hizmeti 
Nasıl Çalışır?

Numara Taşıma Hizmeti Nasıl Çalışır?

10 Dakikanızı ayırarak her ay konuşmadan ödemiş olduğunuz sabit hat ücretinden kurtulun.


Numaranızı taşımak düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, mevcut Operatörünüz ve taşımak istediğiniz numaraların ayrıntılarını içeren küçük bir form doldurmaktır. Numaranızı Online olarak taşıma formu oluşturmak için Online Numara Taşıma sayfamız üzerinden taşıma formu doldurabilir, veya Taşıma Talebinde bulunabilirsiniz. Numara Taşıma süreleri değişebilir, ancak genellikle yaklaşık 2-4 gün içinde taşıma işlemi sonuçlanır.

Sepete Git 0

Mevcut Numaranızı 3 Adımda Kobikom’a Taşıyın Maliyetlerinizi En Az Yarı Yarıya Azaltın


Gerekli Belge ve Bilgi Temini

Gerekli Belge ve Bilgi Temini


Taşınacak olan numaralar ile ilgili gerekli bilgi ve belgeler talep sırasında Müşteri temsilcisi tarafından toplanır. Numara taşıma sırasında istenilen gerekli belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

İmza Sürecinin Tamamlanması

İmza Sürecinin Tamamlanması


Gerekli belge gönderiminden sonra temsilciniz numara taşıma sözleşmenizi abonelik sözleşmesi ile birlikte imzaya hazır şekilde size ulaştırır. Online olarak kendiniz gerçekleştirebilmeniz için buradan ulaşın.

NTS Sistemine Numara Girilmesi

NTS Sistemine Numara Girilmesi


Gönderilen taşıma formu ve belgelerinizle, Ülkemizdeki tüm Operatörlerin ortak kullandığı BTK kontrolündeki NTS portalı üzerinden mevcut operatörünüze taşıma talebi iletilir. İşlem süreçleri hakkında tarafınıza bilgi verilir.

numaranı taşı

Numara Taşıma Formu

04:00 - 09:59 10:00 - 15:59 16:00 - 22:00
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


Üzerinde internet olmayan ve 444 numara altında çalışmayan tüm PSTN, ISDN,DID numaralarınızı Kobikom’a taşımanız mümkündür.

Telefon numarası her halükarda aboneye aittir. Abone kendine ait olan numaraları her daim istediği operatöre taşıyarak hizmet alacağı Operatörü seçme hakkına sahiptir.

444 numaralar sadece Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır ve çalışma topolojisi nedeni ile taşınması mümkün değildir.

Numara taşıma işlemi boyunca hizmetinizin mevcut Operatörünüzde etkin kalması gerekir. Numaranız başarıyla taşıdıktan sonra Kobikom tarafından bilgilendirileceksiniz. Bilgilendirme sonrası mevcut sağlayıcınızla hizmetinizi iptal edebilirsiniz. Kobikom sizin adınıza olan hizmetinizi iptal edemez.

Ayrıca bu özellik sayesinde iş yerinizi taşımanız durumunda numaranızın değişmesi veya nakili işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.
Bakır telefon hatlarının aksine 0850 numara bağlantısı için herhangi bir fiziki kablo bağlantısına ihtiyaç duymaz. Kullanıcı adı ve şifreden oluşan 0850 numara SIP uyumlu ve

 1. Sabit hatlarınıza sabit ücret ödememiş olurusunuz.
 2. Taşımış olduğunuz numaralar eş zamanlı çoklu çağrı alıp gönderme özelliğine
 3. sahip olur.
 4. Yurtiçi ve Yurtdışı görüşmeleri %45 ile %65 arasında daha uygun gerçekleştirirsiniz.
 5. Aylık sadece görüşme tutarınız kadar fatura ödersiniz.
 6. Görüşme yapmadığınız sürece faturalandırma olmaz.
 7. Arandıkça bedava dakikalar kazanırsınız.
 8. Tüm hatlarınızın görüşme tutarları ve arama geçmişini online olarak takip edebilirsiniz.
 9. Taşıdığınız numarayı Satın alacağınız IP telefon, FXS VoIP Gateway cihazlarına tanımlayarak kullanabilirsiniz.
 10. Adres değişikliğinde numara nakil işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.
 11. Apple Store, Google Market üzerinden indireceğiniz Mobil uygulama aracılığı ile sabit hattınızı cebinizde kullanabilirsiniz.
 12. Gelişmiş yönlendirme seçeneği ile sabit numaranızı ister online, ister tuşlama yöntemi ile anında farklı numaralara yönlendirebilirsiniz.

Kobikom’a taşıdığınız numaralar üzerinden eş zamanlı sınırsız sayıda çağrı alıp gönderebilirsiniz.

Bu oran kullanmış olduğunuz Operatöre göre değişiklik göstermekle beraber, geleneksel Operatör kullanan kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu %70 oranlarında tasarruf etmekteler.

Taşıma talebiniz onaylanıp Kobikom servisi üzerinden çalışmaya başlamadan önce iptal etmemeniz gerekir. İşlemlerin tamamlandığını belirten mail yada kısa mesaj aldıktan sonra hizmet iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz santralin özelliklerine göre kullanım yönteminiz değişiklik göstermektedir. Kullanım yönteminizi belirlemek için nasıl kullanırım sayfasını ziyaret edin.

Kobikom’a kullandığınız numaralar için aylık sabit hat ücreti ödemezsiniz. Seçmiş olduğunuz paket ücreti veya yaptığınız konuşma dışında farklı bir ücret ödemezsiniz.

Numara taşıma hizmetinin herhangi bir ücreti yoktur. İlk bağlantı ve kurulum ücreti de bulunmamaktadır.

Mevut operatörünüzden hizmet almak için kullandığınız bilgi ve imzaların taşıma sırasında kullandıklarınızla aynı olduğundan lütfen emin olun. Aksi halde taşıma işlemleri uzayabilir. Numara taşıma işlemi için gerekli belgeler ise abone türüne göre değişiklik göstermektedir. İlgili belgelere bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz sayıda numarayı Kobikom’a taşıyabilirsiniz.

Numara Taşıma, sabit telefon numaranızı mevcut telefon servis sağlayıcısından diğerine aktarmak taşımak anlamına gelir.

Numaranızı taşıdığınınız tarihe kadar olan ücretlendirme gelmesi muhtemel dir. Taşımanın gerçekleştiği tarih ve saat sonrası yapılan tüm görüşmeler Kobikom servisi üzerinden faturalandırılır ve eski operatörünüzden ücret gelmez.

Taşıma işlemi karşı operatörün yanıt süresine göre değişir. Yasal süre 2 gün olmakla beraber en geç 4 iş günü içeresinde onay veya ret cevabı alınmaktadır.

Mevcut hizmetiniz, ile ilgili bir değişiklik yapmadığınız sürece taşıma işlemi sırasında olduğu gibi çalışır. Numaranız Kobikom'a taşındıktan sonra, eski servisiniz artık çalışmaz. Bu hesabı iptal etmek için eski sağlayıcıyla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Kimler Tercih Etti?


Kobikom'u Tercih Eden Mutlu Müşteriler :)


Devir Tasarruf Devri,

Sabit Numaranızı Kobikom'a Taşıyın Faturalarınızı En Az Yarı Yarıya Azaltın !


Teknoloji Ortaklarımız

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic