Sabit numara taşıma hizmeti hizmet sağlayıcınızı değiştirirken mevcut numaralarınızı korumanızı sağlar. 444 numaralar hariç 0212,0312,0224 gibi coğrafi alan kodlarına sahip tüm İllerimizdeki PSTN, ve ISDN (PIR) numaralar taşıma hizmetinden yararlanabilir. Sabit numara taşıma işlemini Mobil telefon numaranızın taşınma işlemi ile aynı değerlendirebilirsiniz. Sabit numaralarınızı Kobikom üzerine taşıyarak faturalarınızı yarı yarıya azaltırken, teknik açıdan da büyük avantaj elde etmiş olursunuz.

 

Numara Taşımanın Avantajları Nelerdir?

Sabit telefon hatlarınızı Kobikom A.Ş üzerine taşıyarak aylık telefon faturalarınızı %80’e varan oranda azaltabilirsiniz. Numaranızı taşıdığınızda mali avantajınıza ilave olarak teknik açıdan da sürekli bakım gerektiren, maliyet oluşturan bakır kablo ile çalışan telefon hattı ihtiyacını ortadan kaldırarak, internet bağlantısı üzerinden çalışan VoIP altaypısı ile daha gelişmiş özelliklere sahip yeni nesil IP numaralar kullanırsınız. Numaralarınız  taşıma sonrasında analog yapıdan IP yapıya geçiş yaparak asla meşkül çalmayan numara özelliğini kazanmış olur.

 Bazı Avantajları

 • Taşımış olduğunuz numaralarınıza Sabit hat ücreti ödemezsiniz.
 • Tek numara ile eş zamanlı sınırsız sayıda çağrı alıp gönderebilirsiniz.
 • İletişim maliyetlerinizde %80 'e varan tasarruf edersiniz.
 • Numaranızı SIP uyumlu tüm cihazlarda daha gelişmiş özelliklerle kullanma imkanı yakalarsınız.

Sabit numaranızı Kobikom'a taşıdığınızda bakır kablo ile çalışan sabit numaralarınız SIP Tabanlı dijital bir numara haline dönüşür. Sip altyapısı ile çalışan hatlar eşzamanlı çağrıları sayısını arttırmanın hızlı, kolay ve en ekonomik yoludur. SIP (VoIP) hatları fiziksel tabanlı telefon hattına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, tek bir telefon hattı üzerinden eş zamanlı sonsuz sayıda çağrı alıp gönderme imkanı sağlıyor.

SIP Protokolü İle Daha Güvenli Haberleşin

Kobikom, çağrılarınızı TLS (Aktarım Katmanı Güvenliği) ve SRTP (Güvenli Gerçek Zamanlı Aktarım Protokolü) teknolojisini kullanarak şifrelemek suretiyle internet üzerinden taşır. Böylece daha güvenli haberleşme olanağı sağlar.Sabit numaranızı taşıdığınızda ücretsiz sahip olacağınız bazı özellikler.

 

Ücretsiz Numara
İster İl Alan kodunuza göre, ister 0850 numara olarak ücretsiz numara tahsis ederek bu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

En Uygun Tarife
Yurtiçi, Yurtdışı görüşmelerinizi anlaşılır ve şeffaf tarifelerimizden birini tercih ederek gerçekleştirip %75'e varan tasarruf edebilirsiniz.

Tek Numara ile Sınırsız Çağrı
İşletmenizdeki yoğun çağrıları yönetmek için onlarca numaraya ihtiyacınız yok Kobikom'a taşıyacağınız veya Kobikom'dan alacağınız tek bir numara ile bunları yapabilirsiniz.

           

Anlık Raporlama
Gelen ve giden çağrılarınızı dilediğiniz an raporlayabilir, günlük görüşme maliyetlerinizi online takip edebilirsiniz.

Mobil Telefonlar ile Kullanım
Sabit numaranızı mobil cihazlarınıza yükleyeceğiniz uygulama ile cebinizde kullanabilirsiniz.

Gelişmiş Yönlendirme
Gerektiğinde numaranızı tuşlama veya web ekranından istediğiniz numaraya ücretsiz yönlendirebilirsiniz.

           

SIP Cihazlar ile Uyumluluk
Taşıdığınız veya Yeni tahsis ettiğiniz numaranızı tüm sip uyumlu IP Telefon Gateway gibi cihazlara tanımlayarak kullanabilirsiniz.

Konferans Görüşme
Aynı anda 3 kişi ile konferans görüşmeyi Kobikom hattınız üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Havuz Paket Tarifesi Tanımlama
Almış olduğunuz paket tarifelerinizi birden çok şube ve hatlarınıza havuz olarak tanımlayıp tek bir fatura üzerinden ücretlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sabit numaranızı taşımanız için yapmanız gerekenler.

 

Yapmanız gereken tek şey, taşınacak numaralar şirket adına ise şirket evrakları ile birlikte yetkili kişi nüfus cüzdanı örneği dahil, şahıs adına ise sadece nüfus cüzdanı örneği ve taşımak istediğiniz numaraları ayrıntılı olarak gösteren küçük bir form doldurmaktır. Doldurduğunuz formu ve gerekli evrakları aktivasyon@kobikom.com.tr adresine mail atmanızın ardından taşıma işlemi başlatılmış olacaktır. Numaraların taşınması süreleri değişebilir, ancak genellikle yaklaşık 2 ile 6 gün içinde taşınmaktadır. Numaranızın taşınma zamanı ile ilgili önceden SMS ve e-mail yolu ile bilgi verilmektedir.

Taşıma işlemi için dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Taşınacak numaraların üzerinde internet aboneliği olmaması gerekir.
 • 444 numaraların altında çalışan numaralar taşınamamaktadır.
 • Taşınacak numaraların kurumsal yada bireysel olduğu belirlenip ona göre doğru form doldurulmalıdır.
   

Kurumsal Aboneler İçin Gerekli Evraklar

 • Vergi Levhası Örneği
 • İmza Sirküleri Örneği
 • Ticaret Sicil Gazetesi Örneği ya da Oda Sicil Kaydı
 • Yetkili Kişi Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Kurumsal Taşıma Formu

 

Bireysel Aboneler İçin Gerekli Evraklar

 • Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Bireysel Taşıma Formu
 • Adınıza Kayıtlı Herhangi bir Fatura Örneği

NUMARA TAŞIMA FORMU

IP SANTRAL İLE ÇALIŞMA ŞEMASI

Kobikom'a taşıyacağınız numaraları kullanmış olduğunuz mevcut IP santralinizde veya KobiPBX IP santralleri üzerinde aşağıdaki özelliklerle kullanabilirsiniz. Kobikom'a taşınan numaranın Sip Trunk bilgilerini mevcut santralinize tanımlayarak IP santraliniz üzerinden arama yapabilir ve arama alabilirsiniz. Eş zamanlı arama sayısı santralinizin VoIP dış hat sayısı (lisansı) ile sınırlıdır. KobiPBX IP Santral kullandığınızda ise sınırsız dış arama yapabilir ve arama alabilirsiniz.

ANALOG SANTRAL İLE ÇALIŞMA ŞEMASI

Telefon görüşmelerimizi KobiKom servisi üzerinden yapmanız için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır. Kullanmış olduğunuz mevcut internet bağlantısı üzerinden veya ses görüşmeleri için ayrı bir internet bağlantısı tercih ederek yeni nesil iletişim servisinden yararlanabilirsiniz. Santralinize takılacak olan Gateway cihazı aracılığı hiçbir alışkanlığınızdan vazgeçmeden tüm görüşmelerinizi Kobikom servisi üzerinden %75'e varan indirimli tarifeler ile gerçekleştirebilirsiniz.


 

Sabit numaranızı KobiKom'a taşıyarak aşağıdaki avantajlardan yararlanın

 

 • Numaranızı Kobikom'a taşıdıktan sonra sabit hat ücreti ödemezsiniz.
 • Aylık sabit telefon faturalarınızı %80'e varan azaltırsınız.
 • Sabit hatlarınızı taşıyarak şubelerinizle veya tüm KobiKom aboneleri ile aranızda tamamen ücretsiz konuşursunuz.
 • Tek bir numara ile sınırsız sayıda çağrı alıp gönderebilirsiniz.
 • Bakır kabloların yaratmış olduğu görüntü kirliliğinden kurtulursunuz.
 • Onlaraca numaraya ayrı ayrı fatura ödemek zorunda kalmazsınız, tüm aramalarınız tek numaraya fatura edilir.
 • Yurtdışı 62 Ülkeyi seçmiş olduğunuz paket tarifesi dahilinde yada dakikası 5 Kr'a arayabilirsiniz.
 • Aylık 30.000 dakika ve üzeri aranıyorsanız arandıkça ücretsiz dakika kazanırsınız.
 • Tüm hatlarınızın görüşme tutarları ve arama geçmişini online olarak takip edebilirsiniz.
 • Taşıdığınız numarayı tüm SIP uyumlu Santral,Softphone veya cihazlara tanımlayarak kullanabilirsiniz.
 • Adres değişikliğinde numara nakil işlemleri ile uğraşmamış olursunuz.
 • Apple Store, Google Market üzerinden indireceğiniz Mobil uygulama aracılığı ile sabit hattınızı cebinizde kullanabilirsiniz.
 • Yurtdışına çıktığınızda sabit hattınız üzerinden konuşarak yüksek telefon faturaları ödemekten kurtulursunuz.
 • Gelişmiş yönlendirme seçeneği ile sabit numaranızı ister online, ister tuşlama yöntemi ile anında farklı numaralara yönlendirebilirsiniz.

AVANTAJLAR

Sabit Hat Ücreti Ödemekten Kurtulun Sabit Hat Ücreti Ödemekten Kurtulun

Sabit hatlarınızı Kobikom'a taşıyarak hat başına ödemiş olduğunuz 25 TL sabit hat ücreti ödemekten kurtulun. Ayrıca %80'e varan daha uygun tarifeler üzerinden konuşarak İletişim maliyetlerinizi yarı yarıya azaltın.

Numara Meşguliyetine Son Verin Numara Meşguliyetine Son Verin

Numaranızı taşıdığınızda tek bir numara ile aynı anda sınırsız sayıda çağrı alıp gönderebilirsiniz. Çağrı yoğunluğundan dolayı numaranız meşgul çalmaz, böylece hatlarınız meşgul çaldığı için müşteri kaybınız olmaz.

Sabit Numaranızı Dijital Hale Dönüştürün Sabit Numaranızı Dijital Hale Dönüştürün

PSTN numaralar çok eski teknoloji ile çalışması nedeni ile bakım ve aylık maliyet oluşturmakta hem günümüzün ihtiyaçlarına cevap verememekte. Numaranızı taşıdığınızda aylık sabit hat ücreti ve bakım maliyetlerden kurtularak, VoIP teknolojisi ile sabit hat sayınızı ihtiyaçlarınıza göre tek numara üzerinden ölçeklendirebilirsiniz.

Tasarruf Edin Tasarruf Edin

Daha gelişmişini kullanırken daha az ödeyin. Analog numaralarınızı taşıyarak bir dizi gelişmiş özelliklerden yararlanırken iletişim maliyetlerinizi %80’e varan azaltın . Taşınarak SIP özelliğine sahip olan IP numaralar mali açıdan firmalara büyük ölcüde tasarruf etme imkanı sağlar.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Veya

SIK SORULAN SORULAR

Numara taşıma işleminden sonra numaranızda bir değişiklik olmaz. Sabit numara taşıma işlemini GSM numaralarda olan taşıma işlemi ile aynı değerlendire bilirsiniz. 

Numaranızı Kobikom'a taşıdıktan sonra mevcut operatörünüzden tarafınıza fatura gelmez. Sadece Kobikom'dan konuşmanız karşılığında oluşan fatura gelir.

Numaranızı taşıdıktan sonra sizi arayan GSM kullanıcıları farklı bir ücretlendirme olmadan mevcut tarife ve paketleri ile sizi arayabilecektir. Türk Telekom kullanıcıları ise dakikası 0,14 TL ( 14 Kr)  birim fiyatı üzerinden aramış olacaklardır.
Not: Türk Telekom'da şehirlerarası arama dakika ücreti 0,11 TL (11 Kr) dir.

BTK son düzenlemesi ile tüketicinin vermiş olduğu taahhüdü bozması durumunda işletmecinin uygulayacağı cezai şartı tüketicinin lehine olan süre göz önüne alarak uygulaması gerektiğinin kararını vermiştir. Buna göre İşletmecinin 24 aylık taahhüt vermeniz karşılığında hizmet kullanım süreniz 4 ay ise 4 ay için uygulanan indirimi cezai şart olarak talep etme hakkına sahiptir. Kullanım süreniz 18 ay ise kalan 6 ay için vermiş olduğu indirimi cezai şart olarak talep edebilir.

Numara Taşıma işlemi NTS sistemi üzerinden gün ve saat bildirimi yapılarak gerçekleşmektedir. Taşıma işleminin gerçekleşeceği tarih ve saate kadar gerekli çalışmalar tarafımızdan yapılarak test edilmektedir. Bu sebeple taşıma sırasında herhangi bir kesinti yaşanmamaktadır.

Tarafınıza verilen kullanıcı bilgileri ile faturanız gelmeden günlük olarak ne kadar konuştuğunuzu, varsa paketinizde kaç dakika kaldığını ve hangi yönleri daha çok aradığınızı görebilirsiniz.

Faturaların arka yüzündeki banka hesap numaralarına, kredi kartı ile otomatik ödeme yada Garanti bankası üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek veya www.kobikom.com adresinden online fatura ödeme bölümünden faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Yeniliklerden haberdar olun!
Gönder