PBX Santral Fiyatları | KobiKom A.Ş. | KobiKom A.Ş.

Modern
İşletmelerin
Tercihi

KobiPBX
Santral


İster bir, ister bin kullanıcıyı yada onlarca şubenizi tek bir santral üzerinden yönettin.

PBX Santral 
Nedir?
        play icon

PBX Santral Nedir?

Günümüzün iletişim ihtiyaçlarının tümünü içinde barındıran, gelişmiş özelliklere sahip yazılım tabanlı IP PBX Santral sistemidir.


Private Branch Exchange kelimelerinin baş harflerinden oluşan PBX, santral demektir. En basit şekliyle iş sınıfı telefon sistemi olarak açıklanabilecek bir terimdir. İş telefonu sistemleri şirketlerin günlük işlerini yürütebilmek için gereksinim duydukları temel ses özelliklerini sunmakta olup bu özellikler arasında dahili arama, müşteri bekleme kuyrukları, mesai saatleri dışında aramaları yönlendirme, bekleme sırasındaki müzik ve arama konferansı yer alır.

PBX santral çok çeşitli olmakla birlikte günümüzde genellikle dijital olanlar kullanılır. Sesli ve görüntülü iletişimin sağlanması için internetten yararlanırlar.

Özellikler ve Avantajları

PBX Santralin Özellik ve Avantajları


IP PBX/VoIP telefon sistemlerinin kurulumları ve konfigürasyonları çok kolaydır. Bilgisayar üzerinde çalışan bir yazılım programı, bilgisayarın gelişmiş işlem gücünden ve Windows’un kullanıcı arabirim ve özelliklerinin avantajlarından yararlanabilir. Bilgisayardan ve Windows’tan anlayan bir kişi tarafından kurulum kolayca yapılabilir.

Web tabanlı konfigürasyon nedeniyle daha kolay yönetilir. VoIP telefon sistemi, web tabanlı konfigürasyon ara birimine sahip olup bu sayede kolayca yönetilebilir ve ayarlanabilir. Birden çok iş telefonu hattı ve dahili hattan arama yapma, yanıtlama ve aktarma imkanı verir. Sesli menüler kullanıp konferans görüşme yapılabilir. Sesli mesajlar kontrol edilip bekleme müziği seçilebilir.

VoIP yani IP üzerinden ses protokolü ile aramalar için internet bağlantısı kullanılabilir. VoIP ile PSTN yani genel anahtarlamalı telefon ağına kıyasla daha net ses elde edilmesi ve sistemin daha kolay ölçeklendirilmesi mümkün olabilir.

Tek bir iş telefon numarası ile herhangi bir iş yerinden, herhangi bir cihazdan arama yapılabilir ya da alınabilir. Arama, sohbet ve toplantılar için tek bir uygulama kullanılarak çağrılar sorunsuz bir şekilde bütünleştirilebilir.

VoIP hizmet sağlayıcısı kullanılarak şehirlerarası ya da uluslararası aramalarda tasarruf edilebilir.

PBX Santralin 
Özellik ve Avantajları
  • özellikler

    ÖZELLİKLER

  • avantajlar

    AVANTAJLAR

Bildiğiniz Santralleri Unutun KobiPBX Santral’in Heyecan Verici Özellikleri İle Tanışın

Görünen No Değiştirme

Her Aramalarınızda Görünen No Değişsin

Bulut Santraliniz üzerinden yaptığınız aramalarda karşıya görünür numarayı her çağrıda otomatik olarak farklı numara gösterecek şekilde ayarlayabilir veya manuel seçimle her numaraya belirli bir kısa kod tanımlayıp havuzunuzda olan numaralardan hangisi üzerinden çıkış yapmak isterseniz arayacağınız numaradan önce o numaranın kısa kodunu tuşlayıp sonrasında arayacağınız numarayı çevirerek istediğiniz numara üzerinden çıkış yapabilirsiniz. Örnek: 12 Kısa kod + Numara:05xx xxx xx xx.

Etiketler; ip santral,bulut santral,cepte santral,santral,ip santral özellikleri,bulut santral özellikleri,ekonomik ip santral,kobipbx,bulut santral görünen numara değiştirme özelliği

Nasıl Kullanırım?

Nasıl Başlarım Diye Düşünmeyin

İşletmenizin iletişim altyapısını KobiPBX Buluta taşımak düşündüğünüzden çok daha kolay.


PBX’ler sınırlı kaynaklara paylaşımlı erişim sağlamakla görevli olup her telefon için ayrı bir telefon hattına sahip olmaktansa işletmenin çok daha geniş bir istasyon havuzu içinde küçük bir hat havuzu paylaşmasına imkan verir. Teknolojik gelişmeler sayesinde otomatik yanıtlama, arama kuyruklama, sesli mesajlaşma ve konferans gibi ek teknolojiler standart özellikler olarak kabul edilmektedir.

IP santral bir işletmenin içerisindeki telefon aramaları için merkezi anahtarlama sistemi görevini görür. IP PBX sistemleri istasyonlar arasındaki dahili trafiği ele alıp dış dünyaya Gatekeeper olarak hareket etme görevini üstlenir.

Geleneksel PBX’ler hatlardan ve istasyonlardan oluşur. Gövde olarak da adlandırılan hatlar küresel genel anahtarlı telefon şebekesi bağlantıları olma özelliğine sahiptir. İstasyonlar ise telefon, faks makinesi, modem, kredi kartı terminali gibi diğer uç nokta cihazları olarak tanımlanabilir.

IP PBX sunucuları proxy sunucularına benzemekte olup yazılım ya da donanım tabanlı telefonlar IP PBX sunucusuna kaydolduktan sonra arama yapmak istediklerinde IP PBX bağlantı kurar. IP PBX’te tüm kullanıcıların ve yanıtlayan SIP adreslerinin bir listesi olduğundan dahili arama ya da VoIP cihazı veya VoIP hizmet sağlayıcısı aracılığıyla harici arama yapılması mümkündür.

Nasıl Başlarım Diye 
Düşünmeyin

KobiPBX  Santrali Nasıl Edinirim?

Bu yöntemle bir defaya mahsus satın almış olduğunuz PBX santral yazılımı Kobikom güvenli KobiPBX Sunucularında barınacaktır. Bu sebeple internet kesintisi elektrik kesintisi gibi olumsuz durumlardan santraliniz etkilenmez 7/24 çağrılarınıza cevap verebilir durumda olur. Bu yönteme PBX Santral satın alan müşterilerimiz almış olduğu santral kapasitesine göre en az konuşması gereken süre her ay santrallerine otomatik olarak yüklenmektedir.

(Kesintisiz güç kaynağı ve Metro İnternet altyapısı olmayan kullanıcılara önerilir.)

Kobikom Sunucularında Barınmak Üzere Satın Alarak

Bu yöntemle herhangi bir yazılım donanım satın almak için yatırım yapmaz, dahili hat ihtiyacınıza göre paket seçerek KobiPBX  santralin tüm özeliklerini kullanmak üzere aylık kiralayabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz KobiPBX santrali seçmiş olduğunuz pakete göre 3,6,12 ve 24 Ay seçimleri ile kiralayabilirsiniz.

(Kesintisiz güç kaynağı ve Metro internet altyapısı olmayan kullanıcılara önerilir)

Hiçbir Yatırım Yapmadan Aylık Kiralama Yöntemi İle Kullanım

Bir defaya mahsus Satın aldıkları KobiPBX  santral yazılımını Kendi sunucularına kurdurmak isteyen müşterilerimiz en az 750 Kullanıcıya sahip Lokal paketini satın almaları gerekmektedir. Bu paketi satın alan müşterilerimiz 750 dahili hat ve 750 harici hat seçeneği ile KobiPBX sunduğu tüm özellikleri kullanabilecektir. Bu paketi satın alan kullanıcılar santral yazılımını kendi sunucusunda barındırdıkları için aylık sadece dış aramaları karşılığında oluşan fatura ödeyecektir.

(Kesintisiz güç kaynağı ve Metro İnternet altyapısı olan kullanıcılara önerilir.)

Kendi Sunucularınıza Yüklemek Üzere Satın Alarak
Sepete Git 0
Fiyatlar

KobiPBX Santral Fiyatları

KobiPBX Santralde Gelişmiş Özellik Uygun Fiyat Garantisi

Satın Al
(Tek Seferlik Ödeme)
Kirala
(Aylık Ödeme)

Kiralama Süresi

Kullanıcı Sayısı

Fiyat


-15%

Ses Paketi Seçiniz

Dakika

Fiyat

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


KobiPBX Santral hizmeti ile işletmenizin santral ihtiyaçlarının tümünü karşılamadan öte Geleneksel santrallerde olmayan birçok gelişmiş özelliklere sahip olursunuz.

KoiPBX Santral üzerinden eş zamanlı sınırsız sayıda çağrı alabilir, dahili sayınız kadar dış arama yapabilirsiniz.

KobiPBX Santral üzerinden yapılan konuşmalar Standart olarak 3 ay süre saklanır.

444 Numaralarınızın altında çalışan ISDN veya PSTN numara türüne göre Gateway kullanarak 444 numaranıza gelen çağrılarınızı KobiPBX Santralinize bağlayabilirsiniz.

Kimler Tercih Etti?


Kobikom'u Tercih Eden Mutlu Müşteriler :)


Teknoloji Ortaklarımız

Yealink Grandstream Gigaset Jabra Sennheiser Fanvil Huawei Plantronics Cisco Panasonic